Kimliğini Şaşıran Ayakkabılar

29 Nisan 2009 Çarşamba

nina ricci ayakkabi 1
nina ricci ayakkabi 2
stella mccartney cizme 1
roberto cavalli cizme 1
Bence bu ayakkabılar kendi kimliklerini şaşırmış.

Futuristik tasarımlar adı altında bir yanda topuğu prematüre doğmuş veya hiç doğmamış ayakkabılar, öte yanda kendini "bacak" zanneden çizmeler.

Futuristik olmanın anlamı, kullanılabilir olmaktan uzak olmamalı bence. Kullanışlı olmayan her hayal ürününe futuristik dersek geleceğimizi pek parlak göremiyorum doğrusu.

Gerçi bu tasarımları ancak Victoria Beckham ve Eda Taşpınar'ın giyeceğini düşünürsek geleceğimizi onların bacaklarına bırakmak fikri sanırım benim içimi sıkan.

Siz ne dersiniz?

Blog Widget by LinkWithin

5 comments

Tugba dedi ki...

"İğğraaaançç" diyesim geldi :) vasat ötesi olduklarını belirtmek isterim. moda olsun ya da olmasın asla giyilebilecek türden şeyler değiller...

29 Nisan 2009 11:06
Unknown dedi ki...

süpeeerrrr Nina Ricci nin topuk havada modeline bayıldım :)))))

29 Nisan 2009 11:38
Adsız dedi ki...

bence hiç hoş değil ama Victoria Beckham'lık :D

29 Nisan 2009 14:36
Stilcatcher dedi ki...

şimdi burda şunu ayırmak lazım;bir moda showlarındaki fütüristizm, bir de sokakdaki!!Ninna Ricci'nin tasarımı İstanbul'u bırak New York sokaklarına bile uygun değil kanımca!Tasarımcılar zaten bizlere yapmıyorlar ki bu tarz ayakkabıları.Alan da giyen de belli!

18 Mayıs 2009 18:02
iconjane dedi ki...

evet kesinlikle, modanın kullanılabilir olma kaygısı yok ve de olmak zorunda değil belki ama müzeye koyup seyretmelik de olmamalı bence. aradaki dengeyi kurabilmeli yani.

20 Mayıs 2009 16:16

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar