2009 Yazında En Güzel Sarı Saçlar Sizin Olsun

9 Haziran 2009 Salı

sari saclar 4sari saclar 2
sari saclar 1sari saclar 6
sari saclar 3sari saclar 5

Malum sarışın kadın görünce dönüp bakma arzusu iç güdüsel bir durum. Sarı saçların dikkat çekiciliğini kimsenin inkar edemeyeceği ortada, ancak dikkat çekici olmak güzel olmak demek değildir.

Sarı saç diğer tüm saçlardan(esmer, kumral ve kızıl) daha fazla bakımlı olmayı gerektirir. Çünkü sarı saçları bakımsız bıraktığınızda veya yanlış sarı tonunu seçtiğinizde "ucuz" bir görüntüye sahip olmak kaçınılmazdır.

Bu sebeple 2009 yazında sarı saç kullanmak arzu eden bayanlara güzel sarı saçlardan bazı örnekler vermek istedim. Jennifer Aniston, Cameron Diaz, Gisele Bundchen, Charlize Theron, Sienna Miller gibi Hollywood'un en çok beğenilen sarışınlarının tercih ettikleri saç tonlarını resimlerde görebilirsiniz.

Özellikle dikkat çekmek isterim ki sarının tonunu resimde beğenmenizden öte kendi ten renginizle uyumluluğunu göz önünde bulundurarak seçmenizde fayda var. Çok esmer tenlerde sarı saçın çoğunlukla "çingene" görünümü vereceğini unutmamak da önemli. Kendinize en çok yakışan doğal renginize en yakın olanlar olacaktır ancak yine de illa sarı saç diyorsanız, teninize en uyumlu olanı seçmeye çalışın.

Sarı saçların genellikle uzun olarak tercih edildiğini görüyoruz ancak kısa saçların da popüler olduğu 2009 yazında kısa modelleri de tercih edebilirsiniz.

2010'da da kullanılacak bir çok değişik sarı saç tonlarını görmek için buraya tıklayınız.

Blog Widget by LinkWithin

4 comments

Glam dedi ki...

Her daim en beğendiğim sarı tonları Cameron Diaz ve Charlize Theron'unkiler olmuştur. Kuaföre hep onların resimleriyle giderim :) ama dediğin gibi en dikkat edilmesi gereken konu ten rengiyle uyumlu olması.

9 Haziran 2009 19:34
Adsız dedi ki...

Fotoğrafları boşu boşuna koymuşsun. Bizim kızlar ancak Demet Akalın'a, Seda Sayan'a özenirler. Onların saçları da malum...Fotoğraftaki örnekler onlar için fazla "klas" kaçıyor sanırım=)

9 Haziran 2009 23:08
iconjane dedi ki...

Benim kızlar bu resimleri sever, Seda Sayan'la Demek Akalın'ı sevenler için yeliz yazıyor zaten...

10 Haziran 2009 15:15
Zafer dedi ki...

Sarı saç gerçekten de çok güzel bir saç rengi ama her ten rengine yakışmadığı da ortada.Beyaz ve buğday tende müthiş masum,doğal ve güzel dururken,koyu tenlilerde ise çok yapay,özenti,hafif ve itici durduğu ve gerçekten ''çingene''görüntüsü verdiği de bir gerçek.Kadınlar saç renklerini ten renklerine uygun seçmeliler kesinlikle.

8 Aralık 2009 17:40

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar