Her Kadının Dolabında Bulunması Gereken 5 Zamansız Parça

15 Haziran 2009 Pazartesi

Her kadının kendine has bir stili, bir tarzı olmalı fikrini çocukluğumdan beri savunurum. Ancak her kadının hayatı boyunca karşılacağı çeşitli okazyonlarda hayat kurtarma özelliğine sahip bazı parçalar vardır. İşte her kadının dolabında bulunması gereken 5 zamansız parçayı açıklıyorum.


Beyaz Gömlek

beyaz gomlek modelleriunluler beyaz gomlek
Beyaz gömlek yaşınız, mesleğiniz, hayata bakış açınız ne olursa olsun dolabınızda bulundurmanız gereken parçaların başında gelir.

Ne kadar sade ve klasik bir kesim seçerseniz kullanma süreniz de o kadar uzun olacaktır. Zira zamansız parçaları sezon trendlerine göre seçmekten kaçınmakta fayda vardır.

Beyaz gömlekte vücuda oturan klasik modelleri tercih ederseniz, gömleğinizi hem kumaş pantolon, etek, ceket gibi daha kurumsal kıyafetlerde hem de jeanler ile birlikte spor kıyafetlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Küçük Siyah Elbise

kucuk_siyah_elbiseunluler kucuk siyah elbise
Aniden çıkan bir davet, parti ve hatta düğün için dolabınızda küçük siyah bir elbise mutlaka olmalı.

Bu tür elbiseler de mümkün olduğunca günün trendlerine değil klasik anlayışa göre seçilmelidir ki uzun yıllar kurtarıcınız olmaya devam edebilsinler.

Seçeceğiniz sade siyah elbisenizi, gerek ayakkabı, çanta ve takı gibi askesuarlar gerekse değişik saç ve makyajınız ile defalarca ve farklı şekillerde kullanabilirsiniz.


Klasik Jean Pantolon

jean_modelleriunluler jean modelleri
Dolabınızda her zaman topuklu ayakkabı ve şık bir gömlek ile kombinleyebileceğiniz klasik kesim ve renklerde tercih edilmiş bir jean pantolonunuz olsun.

Sürekli değişen jean trendlerinin aksine, modası geçmeyen klasik kesim, taşlanmamış ve tercihen koyu renk jeaninizin paçalarının da topuklu ayakkabı ile giyilebilecek kadar uzun olmasına özellikle dikkat edin.


Klasik Trençkot

trenckot modelleriunluler trenckot modelleriHer kadının dolabında bulunması gereken zamansız 5 parçadan biri de kuşkusuz klasik kesim bir treçkot olacaktır.

Hem gece hem de gündüz kullanabileceğiniz bu parça katılacağınız ortama göre size şık ve klasik bir hava verebileceği gibi modern ve spor bir hava da katabilir.

Klasik trençkot görnümü için siyah veya renkli değil, deve tüyü veya kum renklerinde parçaları tercih etmek daha doğru olacaktır.


Siyah Topuklu Ayakkabı

siyah stiletto modelleriunluler siyah topuklu ayakkabi
Her kadının dolabında olmazsa olmazların sonuncusu elbette ki siyah topuklu ayakkabı.

Topuklu ayakkabı kadınlara ister istemez bir çekicilik kattığından ve siyah her zaman en çok kullanılan renk olduğundan, siyah topuklu ayakkabı dolabınızın zamansız parçalarından biri olacaktır.

Siyah topuklu ayakkabı hem gece katılacağınız davetlerde küçük siyah elbisenizle hem de gündüz beyaz gömlek ve jean pantolon ikiliniz ile birlikte kullanabileceğiniz ideal bir aksesuar olacaktır.


Eğer halen dolabınızda bu 5 parçaya sahip değilseniz, sezon trendlerini boşverip kendinize en uygun 5 zamansız parçayı aramaya başlayın.

Blog Widget by LinkWithin

5 comments

Tugba dedi ki...

bence de her kadının dolabında olması gerekenler bunlar... harikasın :)

16 Haziran 2009 10:18
parfüm dedi ki...

katılıyorum belki buna birde şık bir ceket de eklenebilir.

14 Eylül 2012 15:43
bileklik dedi ki...

ayakkabılara bayıldım; harikaa

18 Ocak 2013 21:43
kozmetik ürünleri dedi ki...

Eski moda olmasına rağmen hala kullanılan yeni moda şeyleri görüyorum :)

11 Nisan 2013 16:50
parfum dedi ki...

bir siyah renk klasiği. her daim modada 1 numara benim için.

26 Haziran 2014 11:39

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar