Nedir Bu Erkeklerin Göğüs Merakı?

26 Haziran 2009 Cuma

halle berry meme
elizabeth hurley meme
olivia munn dekoltesi
Daha önce seksi olmak adına abartılı göğüs dekoltesi vermenin ucuz bir görüntüye sebep olduğundan bahsetmiştim sizlere.

Hatta bu fikrime katılan yorumlar da almıştım bazı hemcinslerimden.

Ancak bugün, aramıza yeni katılan erkeksel magazin sitesi goygoycu.com'un bana katılmadığını okudum ve tahmin edebileceğiniz gibi bu duruma pek şaşırmadım.

Ne de olsa biz kadınlar, erkeklerin kadınların göğüslerini fazlaca teşhir etmelerine olan aşırı düşkünlüklerini, daha gençlik yıllarımızda öğreniyoruz.

Yine de bunca yıldır "erkekler memelere neden bu kadar düşkün?" sorusuna tatmin edici bir yanıt bulabilmiş değilim.

Lütfen aranızda erkeklerin göğüslerin teşhir edilmesine duydukları bu aşırı ilginin sebebini bilen varsa, beni de aydınlatsın...

Resimler goygoycu.com'dan

Blog Widget by LinkWithin

6 comments

-R. dedi ki...

boxer'in bir sayisinda okumustum- hangi sayi hatirlamiyorum :)

erkekler ilk olarak- tabi kizlar da- annelerinin gogsuyle tanisirlar. erkekler bu bagi karsi cins olarak daha farkli kurarlar ve buyuduklerinde gordukleri her gogus onlarin bilinc altinda "genclik" kismina dokunur ve baktiklarinda veya temas ettiklerinde genc hissederler. dolayisiyla da gorunce buyuk ya da kucuk bakmayacaklari gogus yoktur.

ayni sey sari sac icin de gecerli diyorlar. genellikle yeni dogan bebeklerin sac rengi sari oldugu icin, sarisin bir kadin onlarda o imgeyi yaratiyormus.

tabi hadi bunlar bi derece gecerli olabilir, kabul; de ayak ne oluyor mesela? :) kaynaklar tukendi :)

26 Haziran 2009 23:39
melis dedi ki...

yanlış hatırlamıyorsam Freud'un bununla ilgili bir teorisi vardı. Oral haz evresinde takılı kalanlarla alakalı olarak. Neyse konu hakkında detaylı bilgiye sahip değilim ancak herşeyin çocuklukla bağlantılı olduğuna inananlardanım=)

27 Haziran 2009 02:48
goygoycu dedi ki...

Sadece erkeklere hitap etmiyoruz, lutfen ismime tiklayiniz :)

28 Haziran 2009 14:21
iconjane dedi ki...

"erkeksel" derken solemek istediğim goygoycu'nun sadece erkeklere hitap ettiği değil, daha çok konulara erkek bakış açısı ile eğildiği idi.

28 Haziran 2009 17:03
goygoycu dedi ki...

tamam bi daha olmasin :)

28 Haziran 2009 18:48
Adsız dedi ki...

Erkek içgüdüsel olarak neslini devam ettirmek ister. Kadındaki memeler ve kalçalar doğurganlığı simgeler. Hatta kıvrımlar ne kadar fazlaysa o kadar doğurganlık mesajı verir kadın. Dolayısıyla gördüğü her meme ve kalça (hele yarı açıksa) erkekte neslini devam ettirecek "doğurgan" dişisini görmenin heyecanını yaşatır. O yüzden eğitimli, eğitimsiz...büyük, küçük her erkek 2 meme 1 kalça görünce Allah'ı şaşıyor:)

18 Ağustos 2010 20:27

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar