Gala'ya Ne Giyilir?

4 Haziran 2009 Perşembe

gala 1
gala 3
gala 2

Malum galalar ve açılışlar sürekli yenilenen hayatın vazgeçilmez birer parçası ancak söz konusu biz kadınlar olunca "ne giyeceğim?" sorusu her zamanki gibi karşımızda.

Geçtiğimiz günler New York'ta - 2006 yılında hayata veda eden fotoğrafçı - Gordon Parks Vakfı
'nın düzenlediği "Celebrating Fashion" galasına katılanların kıyafetlerinden esinlenelim dedim.

Model Liya Kibede ve Dr. Lisa Airan gibi düzgün bir fiziğe sahipseniz diz üstü elbiseler ideal olacaktır. Ancak Dr. Lisa Airan gibi abartıya kaçıp baştan aşağıya aynı markadan -bu durumda Lanvin- giyinmemekte fayda var. Renkli ve leopar desenli koktely elbisesi o sevimsiz Lanvin ayakkabı yerine düz siyah bir ayakkabı ile -örneğin Liya Kebede'nin ayağaındakiler- çok daha çarpıcı durabilirdi.

Galaların bir diğer vazgeçilmezi ise Siyah-Beyaz ikilisi. İster klasik kullanmayı tercih edin ister çılgın, siyah ve beyaz yanyana geldiğinde başarılı kombin yapmak çok daha kolay. Burada Bethann Hardison'ın çılgın tarzı ile Genevieve Young'ın klasik tercihlerini görüyoruz.

Eğer Vogue'da çalışıyorsanız istediğinizi giyebilirsiniz çünkü birilerinin sizi eleştirmesi gerçekten zor olacaktır. Hatta ertesi hafta herkes sizin gibi giyinmeye bile başlayabilir. Bu gala için Vogue'un demir başı Anna Wintour ve genç nesil Vogue kadınlarından Stephanie LaCava da kendi yaşlarını tarzlarını ortaya koyan seçimler yapmışlar.

Blog Widget by LinkWithin

0 comments

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar