Gece Makyajınız Doğal Olsun

17 Haziran 2009 Çarşamba

gece makyaji unlu 2gece makyaji unluMakyaj yapmak; özellikle de cildinize, yüz hatlarınıza ve renklerinize uygun makyaj yapmak gerçekten zor iş.

Ancak ne tür makyajı uygulamaya karar verirseniz verin aklınızda bulunması gereken en önemli nokta doğallıktan mümkün olduğunca uzaklaşmamaktır.

Bu anlamda Liv Tyler ve Rosario Dawson kendi ten renkli uyumlu doğal makyajı tercih edenler ünlülere iki örnek. Tyler beyaz teni ve renkli gözlerini son derece doğal bir şekilde ortaya çıkarırken dudaklarındaki hafif ruju ile de çekiciliği perçinliyor.

Rosario Dawson ise koyu renk gözlerine uyguladığı siyah kalem ile esmer teni üzerinde gözlerini ön plana çıkarıyor ancak abartısız ruju ile doğallıktan uzaklaşmamayı da başarıyor.

Sempatik oyuncu Cameron Diaz gözlerine uyguladığı ve eyeliner ve kırmızı ruju ile iddalı ve kaliteli bir görüntü yatarıyor.

Bones dizisinin yıldızı Emily Deschanel ise koyu göz makyajı ile renkli gözlerini daha da ön plana çıkarmayı tercih ederken, doğal allık ve ruju ile mükemmel dengeyi krumayı başarmış gibi görünüyor.

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli kural, yüzünüzde ancak bir noktayı ön plana çıkarıp diğerlerinde daha abartısız davranmak.

Örneğin koyu göz makyajı ile gözlerinizi vurguluyorsanız dudaklarınıza asla kırmızı gibi canlı renkler kullanmayın, ya da kırmızı ruj sürdüğünüzde fondöten veya pudranızı fazla koyu kullanmayın. Yüzünüzde bir noktayı seçin ve sadece onu vurgulayın.

Blog Widget by LinkWithin

2 comments

liv taylor ve cameron diaz muhteşem :)

17 Haziran 2009 19:18
Tugba dedi ki...

Bence de Cameron Diaz çok hoş...

18 Haziran 2009 13:35

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar