Düğün İçin Abiye Elbise Nereden Alınır?

17 Ağustos 2009 Pazartesi

Son günlerde en sık karşılaştığım sorulardan biri "arkadaşımın düğünü için abiye kıyafet nereden bulurum?" oluyor. Çok sevgili arkadaşım Deniz de bu konuda bir yazı yazmam konusunda ısrarcı olunca kendisini kıramadım ve yazdım.


bcbg max azria 3
bcbg max azria 2
bcbg max azria 1
Malum abiye elbise deyince akla gelen mağazaların başında Beymen, Vakko, V2K, Harvey Nichols gibi birdan fazla markanın ürünlerini bünyesinde bulunduran markalar geliyor.

Ancak bu sezon yaptığım araştırmalar sonucunda hem sezonun popüler renklerine hem de modellerine yer veren hem de fiyatların astronomik olmadığı en güzel elbiselerin BCBG Max Azria'da bulunduğunu tespit etmiş oldum.

Yukarıda BCBG Max Azria Resort 2010 koleksiyonlarından örnekler verirken aşağıda da mağazada bulabileceğiniz uzun abiye elbiselerden bir kaç örnek seçtim.

Fiyatların 350-850 TL arasında seyrettiği bu elbiseleri düğün, nişan, davet ve mezuniyet gibi bir çok okazyanda değerlendirmek de mümkün.


bcbg max azria 7
bcbg max azria 6
bcbg max azria 5
bcbg maz azria 4


Bu arada minik bir not eklemeden geçemeyeceğim. Geçtiğimiz haftalarda katıldığım son 3 düğünde davetli her on bayandan dördünün mor abiye elbise seçmiş olması sebebi ile davetlerde farklı olmak isteyen bayanlara mor elbise giymemelerini şiddetle tavsiye ediyorum...

Blog Widget by LinkWithin

5 comments

Fashioncholic Girl dedi ki...

fiyatlar astronomik değil ama yine de pahalı bence // ben de o bandage skirl.lerden istiyorum !!! (sitede kesin görmüşsündür)

17 Ağustos 2009 14:03
İrem dedi ki...

Tasarımları çok basarılı bir yer BCBG. Ben de kardeşimin düğünü için oradan almıştım. Bazen öyle bir indirime giriyor ki sezonda beğendiğim 350 TL'lik gömleği 50 TL'ye alabilmiştim.

17 Ağustos 2009 15:39
Serap dedi ki...

Kısa modelleri daha güzel buluyorum abiyelerde. BCBG bu yaz benimde aklıma gelen markaydı. Geçmiş yıllarda Roman markasını severdim. Şunada rezil bişey oldu.

17 Ağustos 2009 23:32
iconjane dedi ki...

ben kesinlikle düğünlerde uzun abiye giyilmesinden yanayım.
Uzun abiyeler her zaman daha ağır bir hava veriyor insana ve bunu düğün sahibine bir saygı olarak görüyorum ben.
Kısa modelleri çok beğendim ben de ama düğün için uzun seçmekte fayda var derim.

18 Ağustos 2009 10:38
Sandıktan Ciciler dedi ki...

ben düğün sahibine samimiyetime göre uzun ya da kısa seçiyorum, kendimce böyle bir yol buldum :)max azria da gerçekten bu konuda gerçek bir kurtarıcı ve gerçekten indirimlerde kalitesine kıyasla çok iyi fiyatlar sunuyor..

15 Eylül 2009 10:14

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar