2009-2010 Kış Sezonunda Hangi Kaban ve Ceket Modellerini Giyeceğiz?

5 Kasım 2009 Perşembe

2009 Sonbahar koleksiyonları ile belirlenen 2010 kış modası kaban modelleri soğuyan havalarla birlikte defilelerden çıkıp sokaklarda dolaşmaya başladılar.

Önü Açık Kaban Modelleri
2010 Kış Sezonun en havalı kaban modellerinden biri önü açık bırakılan geniş yakalı kaban modelleri. Kullanan herkese zarif ve elegan bir hava verecek bu modeller bu sezon sıklıkla karşımıza çıkacak gibi görünüyorlar.

İnce Deri Kemerli Kaban Modelleri

Düğmeli Kaban Modelleri

Kemerli Kaban Modelleri
Her sezon karşımıza çıkan klasik devetüyü rengi kabanlar modelleri ile farklılık gösteriyorlar bu sezon. Renk olarak çılgınlığa kapılmak istemeyenler ince deri kemer ile kullanılan modern klasik karşımı modelleri tercih edebilirler. Ancak klasikten vazgeçmeyenler için düğmeli ve kemerli klasik modeller de mevcut.

Battaniye Kaban Modelleri
Bence bu sezonun en eğlenceli kaban modelleri ise Battaniye kaban modelleri. Hangimiz soğuk kış günlerinde sıcacık bir battaniyenin altında olmayı hayal etmiyoruz ki. Bu sezona kadar ancak evde gerçekleştirebildiğimiz bu hayal 2010 kış sezonunda tasarımcılar tarafından sokaklara taşınıyor. Benim açımdan bu sezonun "almazsan çıldırırım" kaban modelleri kesinlikle bu battaniye kabanları olacak gibi görünüyor.

Deri Ceket Modelleri

Kürk Ceket Modelleri
Deri ceketler 2009 sezonundan beri varlıklarını güçlendirerek sürdürüyorlar ancak kürk ceketler bu sezonun yeni gelenlerinden. Kürk derken lütfen sahte kürklerden bahsettiğimi göz önünde bulundurun. Dünya'nın en önde gelen modası bile olsa bir canlının zevk için öldürülmesine çanak tutmak takip edilecek bir trend olamaz, olmamalı bence.

Renkli Kısa Kaban Modelleri
2009 2010 kaban ceket modelleri 2
Renkli Uzun Kaban Modelleri
2009 2010 kaban ceket modelleri 1Renkleri kullanmaktan çekinmeyenler için 2010 kış sezonu kabanlarda oldukça cesur olma imkanı sağlanıyor. Kırmızıdan pembeye, maviden yeşile hemen her renkte kaban bulmak ve çekinmeden kullanmak mümkün. Benim gibi kış günü her yerde siyahlar görmekten sizler de bıktıysanız bu gideşe dur demenin bu sezon tam sırası.

Blog Widget by LinkWithin

4 comments

Unknown dedi ki...

Güzel doyurucu bir post olmuş
2. görseldeki etro i like it!

5 Kasım 2009 16:23
*STYLEBOOM* dedi ki...

ben kessin şöyle 40lara yarışır zarif ve devetüyü rengi bir adet aliciiim, arayıştayım, gören duyan haber versin piliiiz:)
jane süper post!

6 Kasım 2009 11:23
chics on speed dedi ki...

iconjane emeğine sağlık, çok güzel olmuş! sence ben hangisini isterim? :) tabi ki comme des garçons'u giyip karlarda yatmak isterimm!!

6 Kasım 2009 11:54
Adsız dedi ki...

elinize sağlık. güzel bir yazı olmuş. ben en çok deri ceketleri beğeniyorum. kürk ceketler itici bence. sokakta kürk giyen de pek görmedim açıkçası :) kürk ceketler bana şu sitede kürk ceketlerle ilgili yazılanları hatırlattı, çok gülmüştüm :) http://www.madambrownie.com/subat2010/2010ceket.php

16 Şubat 2010 14:06

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar