Lacoste Timsah'ını Koruyor

17 Kasım 2009 Salı

logonu koru istinye park 4
logonu koru istinye park 3
logonu koru istinye park 5
Geçtiğimiz cuma günü sosyal sorumluluk açısından gerçekten önemli olan projenin tanıtımına katılma imkanı buldum.

logonu koru istinye park 6 Şu anda kişisel çabalar ile ayakta tutulmaya çalışılan, Çin’ de ve Amazonlarda’ ki Orinoco Nehrinde yaşayan ve nesilleri tükenmekte olan timsahların bakımı, “Save Your Logo” (logonu koru) kampanyası sayesinde Lacoste tarafından üstlenilmiş bulunmakta.

Timsahların nesillerinin devam etmesine ve biyolojik çeşitliliklerini korumalarına yardımcı olmak için Lacoste kolları sıvadı.

Bir hayvanla ilgili en açık ve net logoya sahip olan Lacoste “Save Your Logo” kampanyası ile dünyadaki ve Türkiye’ deki timsahların korunmasında büyük bir çaba gösteriyor. Türkiye’de ise yine Lacoste tarafından Darıca Hayvanat Bahçesinde bulunan 7 adet timsahın bakımları üstlenilmiş durumda.

Ünlü tasarımcı Fernando ve Humberto Campana kardeşler, bu sosyal sorumluluk projesine destek sağlamak amaçlı olarak Lacoste için çok özel tişörtler dizayn etmişler.

Dünya’ da sınırlı sayıda olan ve Türkiye’ ye de sınırlı adetlerde gelecek olan bu Amazon ve timsah temalı tişörtlerin lansmanı ise 13 Kasım'da İstinye Park AVM'de düzenlenen organizasyonla başladı.

Proje kapsamında İstinye Park AVM içerisinde kurulan Amazon ormanı esintili çadırı ve özel üretim tişörtleri sizler için gidip gördüm. 22 Kasım tarihine kadar İstinye Park AVM'da sergilenmeye devam edecek olan bu sınırlı sayıdaki tişörtler gerçekten görülmeye değer.


logonu koru istinye park 2

Blog Widget by LinkWithin

2 comments

Adsız dedi ki...

tanışmasakta o ışıltına bayıldım valla :)o nasıl güzel gülümseme ..

18 Kasım 2009 18:10
*STYLEBOOM* dedi ki...

ben de oradaydım! makinem de telefonum da bana ihanet ettiler hiç foto çekememiştim, harika post olmuş cnm! proje çok güzel, ortam çok güzeldi!herkes mutlaka görmeli diye düşünüyorum, ayrıca lüks ve selektif markaların sosyal sorumluluk isini de son yillarda moda haline getirmelerini cok takdir ediyorum.

19 Kasım 2009 10:16

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar