Kiera Knightley Kürklü Burberry'i Sevmiş

16 Aralık 2009 Çarşamba

keira knightley burberry
burberry prorsum kurklu kaban

Daha önce sezonun popüler kaban modellerinden bahsederken kürk ve kürk detaylı kabanların ön planda olacağından bahsetmiştim.

Kürk detaylı kabanlar benim fazla ilgimi çeken modellerden biri olmasa da bazı modeller kendilerini sevdirmeyi başarıyor.

Burberry Prorsum'un 2010 kış koleksiyonundaki kürk detaylı deri kabanı da bu modellerden biri. Görüldüğü üzere kendini Kiera Knightley'e de sevdirmeyi başaran bu modele ilerleyen günlerde daha da çok rastlayacağımız kanaatindeyim.

Blog Widget by LinkWithin

2 comments

Unknown dedi ki...

benimde tercihim değil! Ama sıcak tutacağı kesin!:)

16 Aralık 2009 17:10
Unknown dedi ki...

Aslında Keira'nın kabanı tam da kürk sayılmaz, koyun postundan (sheepskin) yapılmış. 1990ların başlarında Türkiye'de de çok popülerdi bu şekilde içi kürklü dışı deri kabanlar. Napa, nubuk gibi türleri vardı. Koyun postundan kaban ve mantolar asıl 1960 ve 70lerdeki hippie dönemlerinde çok modaymış, özellikle de Keira'nın kabanındaki gibi tüyleri kısa olanları değil, upuzun tüylüleri...

Bir de şunu belirteyim, bu kaban ve paltolar inanılmaz derecede dayanıklı oluyorlar. Yani 10 yıl giydikten sonra bıkıp bir köşeye atarsınız, aradan bi 10 yıl daha geçer, bu arada evde kız veya oğlan büyümüştür, keşfeder, bir de o giyer, o denli.

29 Aralık 2009 01:53

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar