Deniz Mercan'ı Başarısız Mankenler Yaktı

8 Şubat 2010 Pazartesi



Söz konusu iç çamaşırı olduğunda kusursuz defile sunmak normalde kat kat daha zorlaşıyor bence. IFW kapsamında yeni koleksiyonunu sunan Deniz Mercan da aralarında harika modellerin olduğunu koleksiyonunu başarısız mankenler yüzünden tam performansla aktaramadı benim görüşüme göre.

İç çamaşırı demek bir hayal alemi demek tüm dünya kadınlarına göre, olduğunu değil olmak istediğini yansıtmalı yani sunduğunuz modeller. Sanıyorum bu nedendendir dünyada iç çamaşırı deyince herkesin aklına ilk olarak Victoria's Secret'ın gelmesi.

Yoldan geçen 100 kadına sorsanız "yeni sezon Victoria's Secret iç çamaşırı tasarımlarından hangisini beğendiniz?" diye buna cevabı olacakların sayısı iki elin parmaklarını geçmez kanımca. Ancak bu 100 kadının her birinin Victoria's Secret iç çamaşırlarına sahip olmak istediklerini garanti ederim. Sebebi ise basit; her kadın o çamaşırların içinde gördüğünü istemekte ve onları giydiğinde o görüntüye sahip olacağını hayal etmektedir...

Deniz Mercan'ın birbirinden seksi ve cazibeli tasarımları da bu hissiyatı yaratmaya muktedirken, podyumda yürüyen - hatta çoğunluğu yürüyemeyen - göbekli, kalçalı ve selülitli "manken"lerin gazabına uğradı bence.

Defilenin bir diğer fiyaskosu da 2 gün önce Özgür Masur defilesinde yapılan makyajın neredeyse aynısının yapılmış olması idi. Kimse mi genç tasarımcıları izlememiş ve Deniz Mercan'ı uyarmamıştı bilemiyorum...

Resimler burada buruyun kararı sizler verin...

Blog Widget by LinkWithin

5 comments

Adsız dedi ki...

belki giyilebilir iç çamaşırı da iyi bir şeydir, hayal edilebilir olanlara saygı duymakla birlikte.. bir de "beğendiniz" olacak sanırım, tırnak içindeki sorunun yüklemi.. kolay gele.
ç.

8 Şubat 2010 17:43
Mia dedi ki...

Kesinlikle katılıyorum güzelim çamaşırlar nasıl da sönük görünüyorlar :/

8 Şubat 2010 18:09
maritsa dedi ki...

yerinde gozlem ancak ben ne modelleri ne de iç çamaşırlarını beğendim..belki bir victoria's modeli içinde enfes salınabilirdi ancak bu bile iç çamaşırlarını çok albenili yapamayabilirdi..dantel, jartiyer, kolye üzerine hırka, göze bant ayakta uzun çorap, kemer detayı vs vs beni yormaktan oteye goturemedi neye baksan kariştiriyor insan sanki...fena bir sunum!

9 Şubat 2010 13:20
Adsız dedi ki...

bence mankenler muhteşemdi hele kilolu ve kısa boylu olan

9 Mart 2010 13:45
hakan dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi. 18 Haziran 2010 16:34

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar