IFW Final Gününde Yaşananlar

7 Şubat 2010 Pazar

IFW'nin dördüncü ve sonuncu olan gününde defileler saat 12.00'de genç tasarımcılar defilesi ile start aldı. Bütün çabalarıma rağmen ilk defileye zamanında yetişmeyi beceremedim ancak aldığım duyumlara göre Gül Ağış ve Günseli Türkay tasarımları oldukça beğenilmiş. Resimleri birlikte inceleyeceğiz.

Günün ilk defilesinden sonra mankenler dinlemeye çekilmeden önce etraftaki kameralara poz veriyorlar. Yabancı mankenlerin ne kadar cana yakın ve güler yüzlü olduklarını görünce hayretlere düşüyoruz, zira biz kameralardan nefret eden manken imajına aşinayız.

Gün ışığında fotoğraf çekme sevdasında olan moda blog yazarları olarak birbirimizi çekip muhabbet etmekten geri kalmadık.

İlerleyen saatlerde günün ikinci defilesi olan BNG'yi izledik. Yaratıcı gömlek tasarımları özellikle dikkat çeken koleksiyon, iddialı deri ve zincir kullanımları ile de göz doldurdu.

Defileden defileye koşturmaktan yorgun düştüğüm anlarda bilgisayar başında sizler için defile resimleri hazırlamaya çalıştım. İlerleyen postlarda bol bol defile resimleri bulacaksınız.

Günün bir diğer defilesi de kendi has çizgisi ile tanıdığımız Mehtap Elaidi'ye aitti. IFW genelinde siyah, beyaz, gri ve krem renk kullanımı hakim olmasına rağmen Mehtap Elaidi, Gamze Saraçoğlu'ndan sonra bu döngüyü kıran ikinci tasarımcı oldu.


Hatice Gökçe defilesi öncesi yerlerini alan bloggerlar defileyi en güzel şekilde görüntüleyebilme derdinde. IFW'e dair değişik fotoğraflar için gün boyu hem defilelerde hem de sokaklarda moda severleri görüntülemeyi başaran Moda Sanattır ve Mor Dolapzevkle takip edebilirsiniz.

Hatice Gökçe'nin kargalardan oluşan koleksiyonunda transparan, deri ve triko el eleydi. Örgü pantolonları ben kullanışsız bulsam da kadın ve erkeklerin aynı örgü elbiseleri giymeleri fikri hoşuma gitti.

Gecenin ve IFW'in son defilesi olan Hakan Yıldırım for KOTON herkes tarafında beğeni ile izlendi. Ekose kumaşlardan hoşlanmasam da, ipek saten elbise ve bluzlara, renklerin bir arada kullanılmasından ve asimetrik kesimli ceket ve yeleklerden çok hoşlandım. IFW harika blogger arkadaşlar edinmek için de harika bir fırsat oldu. Billur ve Gamze ile hatıra fotoğrafı çektirdik.

IFW'in son okazyonu ise Enerji Müzesinde gerçekleşen Hakan Yıldırım for KOTON after partisi idi. Dört günün yorgunluğu üzerine fazlasıyla kalabalık olan partinin tadını çok çıkaramasam da sizlere dört gündür kesintisiz haber ulaştırmanın mutluluğu ile veda ettim IFW 2010'a.

İstanbul Fashion Week 2010 hem başarılı organizasyonu, hem de blogger kaynaşmasına vesile olması sebebi ile şimdiden akıllara kazındı. IFW defile fotoğraflarının devamını da buradan sizlerle paylaşıyor olacağım. Beni izlediğiniz için teşekkürler.

Blog Widget by LinkWithin

6 comments

Adsız dedi ki...

hi, one question:

3rd picture...who is the girl on the left side, with white-black shoes and the blue gloves?

7 Şubat 2010 04:44
Matissera dedi ki...

bende orada olmayı çok isterdim, ah siz istanbullular ne kadar şanslısınız :)

7 Şubat 2010 11:57
iconjane dedi ki...

@Adsız
hello her name is Deniz Berdan she is one of our fellow bloggers. You can follow her blog from
http://deniz-berdan.blogspot.com/
also on twitter
http://twitter.com/denizberdn

7 Şubat 2010 12:22
iconjane dedi ki...

@Matissera
her türlü ayrıntıyı sizlerle paylaşmaya çalıştım. keşke herkesi alabilecek kdr büyük bir çadır olsa...
sevgiler

7 Şubat 2010 12:24
Adsız dedi ki...

Marc Jacobs bilekligin cok hos. bence türkiye'de taninan bloggerlar'dan en iyi ve en önemlisi en kasilmadan (!) giyinen sensin. kisses!

7 Şubat 2010 12:34
Adsız dedi ki...

me again:

deniz berdan mi gercekten?? taniyamadim. Kiyafeti bu defa "cok sade" olmus, sasirdim. London grunge-partilerinden cikip'da gelmis gibi görunmüyor bu defa...hayret!

7 Şubat 2010 12:38

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar