IFW ikinci gün izlenimleri

4 Şubat 2010 Perşembe

İstanbul Fashion Week'in ikinci gününde eriyen karlar ve yüzünü gösteren güneş sayesinde topuklar yükseldi ancak Santral İstanbul'un arnavut kaldırımı yollarında yürümek günün en zorlu aşamalarından biri oldu...

Defile salonlarının önündeki bekleme alanı birinci güne oranla çok daha kalabalıktı. Günün ilk defilesi olan genç tasarımcıları trafik sebebi ile kaçırdım ama resimleri ele geçirmeyi başardım.. En kısa zamanda buradalar...

Saat 16.30'da gerçekleşen Gamze Saraçoğlu defilesi öncesi backstage'e girip hummalı çalışmaları görüntüledik. Gamze Saraçoğlu defilesi öncesi ve defilesi çok yakında süper ayrıntılı olarak burada olacak.


Süper sempatik Gamze defile öncesi artan strese rağmen güler yüzünden hiçbir şey kaybetmeden ekibi ile şakalaşıp defile hazırlıklarını kontrol ediyor.

Ve Gamze Saraçoğlu defilesi birbirinden güzel parçalardan oluşan Müsvedde koleksiyonu, koleksiyonla bütünleşen saç, makyaj ve güzel müzik seçimi ile izleyenlerin yüzlerini güldürüyor.

Defile sonrası fuar alanında kurulan Otto'da bonfile salatası. Menüde orjinal Otto fiyatları geçerli olmasına rağmen salatamın plastik tabak, çatal ve bıçakla servis edilmesi yemek yeme zevkimi kursağında bıraksa da karnımızı doyurup yola devam ettik...

Yemekten sonra bir başka sıcak kanlı tasarımcı olan Simay Bülbül ile ufak bir söyleşi yaptık, sabah gerçekleşen defilesinden ve yeni koleksiyondan bahsettik. Detayları buradan sizlerle paylaşacağım.

Vee İstanbul Fashion Week'te korsan organizasyon olarak ayarladığımız blogger buluşması gerçekleşti. Gelebilen herkesle tanışmak çok güzeldi. Gelemeyenler de en kısa zamanda tanışmayı planlıyorum bu gidişle.

Saat 21.00'de Hakan Yıldırım defilesi de günün kaymağı idi. Oldukça depresif bir hava yansıtan kıyafetler sadece siyah renkten oluşurken, müziğin de yer yer arabeske kayması aklıma ''ayrılık acısı'' fikrini getirmedi değil doğrusu. Kesimleri ve kalıpları ile göz dolduran koleksiyon gerçekten görülmeye değerdi. Resimleri göreceksiniz.

2 gündür olduğu gibi IFW canlı yorumlarım ve fotoğraflar twitter'dan devam edecek. Beni izlemeye devam edin...

Blog Widget by LinkWithin

4 comments

nar dedi ki...

Genel havayı çok iyi yansıtan bir post olmuş, çok keyifli...

fashionnar@blogspot.com

5 Şubat 2010 10:10
Unknown dedi ki...

çok tatlısınız, twitter'dan da cık cık yetiştim resimlerine, geri kalmadım:)) sayenizde!
ayrıca blogger sinerjinizi pek sevdim:)

5 Şubat 2010 11:26

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar