IFW'in Üçüncü Gününden Haberler

6 Şubat 2010 Cumartesi

Günün ilk defilesi Desa'ya aitti ancak ben yine en erken saatlerde orada olmadığım için Desa defilesine giremedim. Ancak aldığım bilgilere göre giyilebilir deri koleksiyon izleyenlerden artı puan alırken, defile sonunda podyuma çıkan Meltem Cumbul'un şova yönelik hoplayıp zıplamaları fazla çocukça ve gereksiz bulunmuş. Yukarıdaki resim benim bugün ilk izlediğim defile olan Eva Gronbach koleksiyonu yumuşak renkler ve dokuları ile sıkıcı ancak uçuk kaçık olmayan giyilebilir parçalardan oluşuyordu.

Defile aralarında hem basın mensupları hem de bloggerlar fikir ve resim alışverişinde bulundukları pembe basın odasında sık sık bir araya geldiler...

Tasarımcıların standlarının kurulduğu fuar alanı oldukça sönüktü bana göre. Fuar alanının içindeki Otto her daim dolu olmasına rağmen standlara ilgi beklenildiği kadar yoğun değildi.

Bir sonraki defile İdil Tarzi'nindi. Bu defileye gelemeyenler, defileyi izleyemedikleri için sakın üzülmesinler çünkü önemli bir şey kaçırmadılar. Koleksiyonun sıradanlığının yanı sıra, müzik seçimi ve çocuk mankenlerin de bulunduğu defile koreografisi de oldukça başarısızdı.

İdil Tarzi defilesinden sonra Özlem Süer'in defilesini izledik ve Otto Santral'de düzenlenen Özlem Süer'in partisine göz attık.

Elle'in partisine Özlem Süer'in defile kostümleri ile mankenler basın mensuplarını ve bloggerları kırmayıp uzun uzun poz verdiler.

Zfashion, Styletricks ve iconjane olarak IFW'e katılan ve katılmayan tüm bloggerlar şerefine kaldırdık Özlem Süer'in ikramı olan şampanya kadehlerimizi.

Günün en eğlenceli defilesi Türkiye'de ilk defa online olarak yayınlanan defile de olan Mavi tasarımları idi. Erdil Yaşaroğlu'nun mavi için tasarladığı eğlenceli tişörtlerin de bulunduğu koleksiyon oldukça güzeldi. Özellikle pullu taytlar ve değişik yıkamalı jeanler "alınacaklar" listesine eklenecek cinstendi. Ece Sükan'ın magazin basınının deyimi ile "podyumda devleştiğini" söylemeden de geçemeyeceğim.

Mavi defilesinden sonra moda bloggerlarına bir kaç soru sormak isteyen NTV muhabirlerini kırmadık ve moda bloggerı olmanın inceliklerini paylaştık.

Ve gecenin son defilesi Bahar Korçan'ındı. Üç bölümden oluşan defilenin birinci bölümü hem renkleri hem de kesimleri ile eğlenceli ve heyecan verici idi. Ancak ikinci bölümde sıradanlaşan tasarımlar üçüncü bölümde vasatın üstüne geçemedi. Benim mi beklendtim yüksekti yoksa herkes bu fikirde mi resimlerden sonra tekrar üzerinde duracağız. Bahar Korçan defilesinde moda basınından tanıdık simalar ilk sıranın en hararetli izleyicileriydi.

Defilelerden sonra dağılmadan önce uğranması gereken bir yer daha vardı. Biz de Tamirane'de gerçekleşen Mavi'nin after partisinde gittik ve Mavi tasarım ekibini gönüllerince eğlenirken yakaladık. Güzel geçen bir defilenin ardından gecenin keyfini süren Mavi tasarım ekibinin bel kemiği Bahar, Güney ve Ebru...

Blog Widget by LinkWithin

1 comment

Deniz dedi ki...

Harika ;)

www.denizbaran.com

6 Şubat 2010 19:47

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar