Moda Üzerine Felekten Bir Cumartesi

15 Şubat 2010 Pazartesi

Twitter'dan beni takip edenler geçtiğimiz cumartesi bir süredir yakından takip ettiğim bir kaç moda blogger'ı arkadaşım ile eğlenceli bir cumartesi geçirdiğimi okumuşlardır.

Cumartesi günü bebek parkında elinde fotoğraf makinesi ile gezerken Off Ne Giysem blogunun eğlenceli yaratıcısı Billur beni de fotoğraflamaya karar verdi.

Iconjane'i takip edenler blog içeriğinin genellikle kendi resimlerimden oluşmadığını bilirler. Ancak Billur'un engin çabası ve sizlerden kendi kıyafetlerimi görmek isteği olarak gelen hatırı sayılır adetteki e-mailden sonra bu resimleri paylaşmak yerinde olacak diye düşündüm.

İnce kemerli yüksek bel pantolon ve kısa botlar benim bu sezon severek giydiğim parçaların başında geliyor. Lacivert, kahverengi ve pembe de birlikte kullanmayı sevdiğim renkler arasında. İlk günden beri söylediğim "isteyen size deli desin ama siz giydiklerinizin içinde rahat ve mutlu iseniz, istediğiniz gibi giyinin" sözümün de halen arkasındayım...

Bebek Lucca'da moda ve blog yazmak üzerine uzun süren sohbetlerimizde DB Junk ile hayatımıza renk katan Deniz Berdan ile Mor Dolap'ın Jülide'sini dinliyoruz, ilgiyle...

Kendine özgü stili ile hepimizin severek izlediği en sempatik cadı olan Moda Cadı'sının da moda hakkında söylecek çok sözü vardı. IFW'den beri tüm canlı yayınlarda birlikte olduğumuz FashionbySiu o gün yanımızda olamadı ise de aklımızdaydı tabii...


Güncelleme: Yorumlarda gelen ne nerden alınmış sorusu üzerine...

Gömlek : Zara
Hırka : Zara
Ceket : Zara
Pantolon ve kemer: Zara (kemer ile pantolon birlikte satılıyor)
Kolye : Topshop
Çorap : Çok olmuş alalı anımsayamıyorum : /
Botlar : Zara
Çanta : Chloe

Blog Widget by LinkWithin

24 comments

Unknown dedi ki...

Hhaha çok konuştuğumu biliyordum :p :))))

15 Şubat 2010 13:12
iconjane dedi ki...

ahahahah yok ben nicelik değil nitelik açısından demek istemiştim : ))

15 Şubat 2010 13:13
nar dedi ki...

Resimler doğal, birliktelik harika olmuş:)

15 Şubat 2010 13:32
maritsa dedi ki...

aaa süper blog insanları okadar da yakınlaştırabiliyor demekkiii..çook sevindirici:)ama asıl yazma nedenimm senin kemerin:)kendisini pek beğendim nerden buldun soriyim dedim. bir de tabi okemerin oyle durabiliyor olmasının püfü nedir acaba?burdan bakınca sanki orda küçük bi parça varmış gibi geldi, kıvırıp parçanın içinden falan mı geçirdin?biraz fazlaca mı sordum nedir:)
sevgilerr!

15 Şubat 2010 14:22
biu dedi ki...

ne nerden alınmış onu da isteriz :)
Moda Cadısı seni tanımak güzeldi!
Kıyafetin yıkılıyordu İconjane'm!

15 Şubat 2010 14:22
iconjane dedi ki...

@nar çok teşekkürler ön yargıların doğru olmadığı bana bir kere daha anlatan bir grup oldu....

@maritsa kemer pantolon ile birlikte satılıyordu Zara'dan ikisi de. Kemer'i normal bağladıktan sonra dışarıda kalan uç kısmını beldeki kısımdan aşağıdan yukarı doğru geçirdim sonra da düğüm atar gibi aradan tekrar aşağı doğru geçirdim.. bir nevi düğüm attım aslında. resimli bir uygulama yapıp koyarım yakında : ))

@biu sevgili biu, güzel resimler için tekrar çok teşekkür ediyorum ve istediğin üzerine yazıyı güncelleyip ne nerden belirtiyorum.. veee iltifatın için de teşekkür ediyorummm. muuuaaahhhh...

15 Şubat 2010 14:32
NlyStyle dedi ki...

süper kombin..bittim, ayrıca çok iyi kaldırmışsın...

15 Şubat 2010 14:32
biu dedi ki...

kemerin bi benzerini bu bağlanış şekliyle dün Palladium Marks&Spencer'da gördüm, cmtesi nasıl yapılır diye Iconjane'me soracağıma, dün vitrine yapışıp, çözmeye çalıştım :)) Formül için ben de kendi adıma teşekkür ederim :)

15 Şubat 2010 15:07
iconjane dedi ki...

@Moda-Yemektarifleri çok teşekkür ediyorum.. bu yorumlardan güç alıp kendi resimleri de koyuyorum yoksa pek utana sıkıla yazıyorum böyle yazıları : ))

@biu tamam farz oldu ben hemen bir iki fotoğraflı çalışma yapıp anlatıyorum nasıl yapıldığını : ))

15 Şubat 2010 15:10
Ozan Alçın dedi ki...

Çok yakışmış bu kombin! Kemeri de sevdim ayrıca(:

15 Şubat 2010 17:12
zui dedi ki...

bayıldım kombine!

15 Şubat 2010 17:41
Stilcatcher dedi ki...

evet ferhancım,önemli olan giydiklerinle kendini nasıl hissettiğin.içinde mutlu ve rahatsan gerisi boş...
hoş ve keyifli bir gün olmuş.:)

15 Şubat 2010 18:26
Unknown dedi ki...

Çok iyi olmuş bunu fotoğraflamanız, kombini beğendim(=

Ve katılıyorum, taşıdığın kıyafetlerin sana yabancı olmasındansa, millet deli desin np(=

15 Şubat 2010 20:39
iconjane dedi ki...

@ Ozan Alçın ozancım çok teşekkür ederim, kemer konusuna da yeni postta değindim ; )

@zui çok çok mersi : )

@Itır aynen öle. Garip garip bakan da boldu gün boyu ama ben mutlu olduktan sonra bütün bakışlar boşa : ))

@Style by T sevindim beğenmenize, her şeyi fotoğraflamaya çalışıyorum zaten bu aralar. mümkün olduğu kadar paylaşabileyim diye. : )

15 Şubat 2010 21:50
Unknown dedi ki...

halamlar 90lı yıllarda yapardı bu kemer bağlama olayını.

modadaki 80ler ve 90lar etkisine bir örnek de bu kemer bağlama şekli.

ele alınası, nüans bi konu; ben de, 'zırrrr! trend alarmı!' başlıklı bir yazı ile yer verecektim. ellerine sağlık:)

15 Şubat 2010 22:05
Unknown dedi ki...

bir de, buluşma da gayet kıskandırıcı! 3ü 1arada olmuşsunuzz:)

15 Şubat 2010 22:06
Sıla Yılmaz dedi ki...

Çok kıskandım çok.. Zamansız soğuk algınlıklarından nefret ediyorum.. Çok şıksın cnm :)

16 Şubat 2010 01:49
iconjane dedi ki...

@Siu thank you honey. : ))

16 Şubat 2010 23:50
Adsız dedi ki...

"Ancak magazin basınının yakından takip ettiği çakma ikoncanlarımızdan Deniz Berdan, Ivana Sert ve hatta Süreyya Yalçın'a özenmek isteyen bayanlar için, ipli mayokiniler, leopar desenli tulumlar ve dolgu topuk sandaletlerle oldukça dikkat çekici ve bir o kadar da rahatsız kombinler üretilebilir."
"Özellikle magazin basınında bazı kendini bilmez magazincilerin, bir o kadar kendini bilmez sosyetiklere,zevksiz ve varoş giyim tarzlarına rağmen verdikleri "ikoncan" yakıştırmasına kızıp "gölgelerin gücü adınaaa, güç bende artıııkkk" diyerek iconjane kimliğime bürünüp, stil sahibi kadınların dünyasını stilsizlerden temizlemeye niyet ettim."

çelişkiyi görebilen bir tek ben miyim?
tükürdüğünü yalamak son trend olsa gerek.

17 Şubat 2010 17:17
Unknown dedi ki...

adsız, değişmeyen tek şey değişimdir.
evrim geçirmiyorsa hiç bir düşüncen, yaşama bence boşuna! nefes ve hava, su tüketme..

ferhan kendisi de yazdı zaten, deniz'in çizgisini, yazdıklarını çok beğendim, aslında ne kadar da dolu ve bilgili bir kadın..... vs vs diye!

deniz; izmirli olmama, sosyoloji okumama, 4 yıl özel de olsa yurtta kalmama, ve bu nedenlerle önyargısız zannetmeme rağmen kendimi, ben dahil hepimize bir ders verdi. bakmak ile görmek arasındaki farkı anlarsan biraz, kendisinin blogunu incelersin.

allahım hep dolduruşa, gaza geliyorum. sazan gibi atlıyorum. ama dayanamıyorum. bunun gibi yüzeysel bir yoruma cevap bile yazmamak gerek aslında, ama ben gene kendimi tutamadım:)

17 Şubat 2010 20:39
iconjane dedi ki...

@adsız
sevgili adsız elbetteki ortada bir çelişki olduğu konusunda haklısın. Ben de bu konuyu ilk kim açacak diye merak ediyordum : )) keşke ismini de bizimle paylaşsaydın.

hakkımda kısmında da yazdığım gibi magazin basınının zevksiz seçimlerine rağmen belirli sosyetikleri halka özendirmek ve dolyısı ile bu kişilere yaranmak için ikoncan demelerinden ve bu ismi alan bazı bayanların kendine daha da ikoncan havaları verip gezinmesinden son derece rahatsızım.

Deniz Berdan ile tanışana kadar kendisinin de bu insanlardan biri olduğu fikrindeydim. Deniz ile birer blogger olarak karşılaştık, tanıştık, konuştuk.

Birlikte zaman geçirdikten sonra karşımdaki insanın aslında bunca zamandır gazetelerde okuduğumuz kameralara oynayan çakma ikoncan Deniz Berdan değil, modayı ve tasarımı seven ve kendi moda anlayışını, yaratıcılığını kendi blogunda ifade etmeye çalışan benim gibi bir genç kız olduğunu gördüm.

Ancak bu demek değildir ki, bundan sonra Deniz'in her yaptığını düşünmeden beğeniyorum. Tam aksine artık Deniz'in kendi yüzüne "Deniz bu üzerindekiler fazla karman çorman gözlerim yoruldu" diyebiliyorum ve ondan gülümseyen bir yüzle kıyafet seçiminin altında yatan matematiksel hesaplarını dinleyebiliyorum.

Diyeceğim odur ki, daha önce olumsuz yargılarla baktığım birinin aslında bambaşka olduğunu görmek ve seveceğin bir arkadaş edinmek "tükürdüğünü yalayan insan" sıfatını da beraberinde getirecekse varsın getirsin. Çünkü hayatta bir arkadaş edinmek tükürdüğünü yalayan olmaktan daha değerli ve hayat bu tür sıfatları kompleks yapmak için çok kısa...

@seda Sedacım seni ve yorumunu gayet iyi anlıyorum. Ancak ilk günden bu yana hep yazdığım ve söylediğim gibi herkesin her türlü fikrini söylemeye hakkı var ve ben de her türlü fikri ve yorumu dinlemekten zevk duyarım. Her yoruma her fikre katılmak zaten mümkün olamaz ama her fikre saygı duymak elimde ve bu elimdeki saygıyı mümkün olduğunca kullanırım.

Yorum yazan herkese de düşünecek ve yorum yazacak kadar önemsediğiniz için teşekkür ederim.

17 Şubat 2010 23:14
Adsız dedi ki...

Iconjane, giydiklerinin icinde kendini iyi hissediyosan, evden cikmadan once aynaya baktiginda mutluysan olay bitmistir... Coraplari pek tutmadim acikcasi belki biraz bordomsu olsa daha iyi olurdu en azindan cantanla uyardi ama onun disinda hersey cok guzel... cok yakismis. Favori parcalarim gomlek ve canta diyecegim. Sevgiler!

18 Şubat 2010 23:33
Adsız dedi ki...

Çelişki var evet ben bu blogu son zamanalarda bulduum içindir ki direk zaten o çelişkiyle karşılaştım bence adsız durumu çok iyi özetlemiş tükürdüğünü yalamak lafı ağır olmuş. Birde bu bloglarda olumsuz eleştiriye cevap verenler var ki şaka mı yapıyorlar anlamaya çalışıyorum. Hatta bazıları kovuyo kendince. Peki sonuç ne oluyo eğer gerçekten o blogun sahibi bu duruma ses çıkarmıyorsa o da kovmuş demektir ses çıkarmıyorsa o da o fikirdendir demektir. nilin blogunda bunu gördüm Hoş burda öööle bir durum yok hatta çok da güzel yazmışsın. Çelişkiye gelince evet senin yaşadığın koca bir çelişki. 3. pargraf ve sonrası bilindik. Birçok köşe yazarının (kendini köşeyazarı sananların) sıkça kullandığı U dönüşleri. Kusura bakma en azından ben böle düşünüyorum. ozaman ne olacak ya diğer ikoncanlarla tanışma şerefine nail olursan onlarda birer blog açarsa bir yerlerde karşılaşırsan konuşursan bu bir soru değil tabiki. Bana gelince benim ikoncanlarla bir derdim yok.

31 Mart 2010 22:47
Unknown dedi ki...

Sitenizdeki kareler ve yazı detayları çok güzel çok dikkat çekici

20 Mart 2013 17:01

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar