Moda Blogcuları Yorumları Radikal'de

9 Şubat 2010 Salı


Daha önceki yazılarda IFW'de moda bloggerlarına yoğun ilgi olduğundan bahsetmiştim. Cumartesi günkü Radikal gazetesinde de bizlerin yorumlarına yer vermişler.

Benim ismim yanlış yazılmış olsa da o kadar kusur kadı kızında da olur diyerek ilgili bölümü iliştiriyorum. Yazının tamamını buradan okuyabilirsiniz.


Moda blogcularının gözüyle İstanbul Fashion Week...

İkonjane (Ferhan Talib): Genç tasarımcılar defilesinin kapanışını yapan Özgür Masur koleksiyonuyla göz doldurdu. Özgür Masur elbiselerinin birer arzu nesnesi omaya devam edeceği tescillenmiş oldu. Siyah beyazdan oluşan koleksiyonun en çok dikkat çeken parçaları uzun elbiseleri oldu bence. Genç tasarımcılar defilesi izleyenlerin gönlünde taht kurmayı başarmış. Modayı sevip de Zeynep Tosun’un tasarımlarından hoşlanmayan birini zihnimde canlandıramıyorum. Hem yenilikçi hem de eğlenceli tasarımlarıyla hepimizin ağzını sulandırmayı başaran Zeynep Tosun’un koleksiyonunun konsepti denizatı olmuş. Kabul etmek gerekir ki Tosun’un tasarımlarını giymek biraz cesaret ister. Simay Bülbül’ün yüzde 85 deriden oluşan koleksiyonunda şaman kadınlarından esinlenilmiş. (www.ikonjane.com)

DB Junk (Deniz Berdan): Ezra+Tuba Koleksiyonu’ndan siyah ağırlıklı fütüristik koleksiyonun en beğendiğim parçası... Erkek koleksiyonunu renklendirmek için yer verilen kadın koleksiyonunda geçen sezonun devamı niteliğinde omuz ve basende üç boyutlu keskin çizgilere devam. En dikkat çekici parçaları extravagant tulumlardı. Madmaxvari erkek koleksiyonunda kullanılan kalın örgü yün kazaklar ve postallarla grungy izleri de görebilmek mümkün.
Rafine edilmiş gotik yaklaşımındaki erkek koleksiyonu’nda modellerin vücudundaki kelt dövmeler bana Rodarte’ı hatırlattı. (www.deniz-berdan.blogspot.com)

Nil Ertürk: Hakan Yıldırım güzeldi evet ama şaşırtıcı değildi. Fuar alanındaki tasarımlarını görünce heyecanlanmıştım oysa ki. (www.nilerturk.net)

Laçin Tenel: Gamze Saraçoğlu defilesini çok beğendim, hem bütün olarak (müzik, saç, makyaj), hem de detaylar olarak. ‘Müsvedde’ adının nereden geldiği koleksiyondan rahatça anlaşılabiliyor. Kağıtların buruşturulmuş halleri kumaşlarda hayat bulmuş. Renkleri, kumaş kalitesini ve kağıt gibi oynanan kumaşları çok sevdim. Bazı modellerde eteklerdeki makas atılmış görüntüleri ilginçti. V şeklinde ve ensede birleşen yırtmaç şeklindeki sırt dekolteleri önden sade gözüken elbiselere ayrı bir hava katmıştı. (www.lacintenel.com)

Blog Widget by LinkWithin

4 comments

Sıla Yılmaz dedi ki...

ikonjane kim yeni bir blogger mı?? :)

9 Şubat 2010 01:08
iconjane dedi ki...

iconcane'den sonra bana takılan bir diğer isim de ikonjane'dir. : ))

9 Şubat 2010 01:12
Nil dedi ki...

en iyisi sana ikoncane diip bu işi bitirelim artık :))

9 Şubat 2010 10:25
Unknown dedi ki...

süper süperr! ikonjane'cim:)
çok tebrikler ferhancım şaka bi yana!

11 Şubat 2010 11:30

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar