2011 Kışında Bordo ve Mor Bizi Bekler

3 Mart 2010 Çarşamba

bordo mor abiye 2010 1
bordo mor abiye 2010 2
bordo mor abiye 2010 3
bordo mor abiye 2010 5
bordo mor abiye 2010 42010 sonbahar kış defilelerinden trendler sunmaya devam ediyorum. Yeşil, mavi ve kırmızı tonlarından baş rol için yarıştıklarından, ekosenin ve dorenin son sürat bize doğru geldiklerinden bahsetmiştim daha önce sizlere.

Ancak önümüzdeki kış sezonunda göz ardı edemeyeceğimiz renklerden biri de bordo ve morun tonları olacak gibi görünüyor. New York, Londra ve Milano moda haftalarında bir çok koleksiyonda karşımıza çıkan bordo ve mor kullanımı sezonun baş rolüne aday olamasa da yardımcı rollerde ödüle aday olabilir gibi görünüyor...

Önümüzdeki soğuk kış günlerinde, hem günlük kıyafetlerde hem de abiye elbiselerde göz önünde bulundurulması gerekecek bu renklere şimdiden dikkat etmekte fayda var. Sonra demedi demeyin...

Blog Widget by LinkWithin

2 comments

DB JUNK dedi ki...

Pucci'nin dar ve uzun elbisesini sevdim:)

4 Mart 2010 09:07
Adsız dedi ki...

merhaba
Tekel İşçilerinin Direnişi Vesilesiyle
C/4 ve Taşeronlaşma Üzerine
Tekel işçilerinin direnişiyle gündeme gelen ve sanki yeni bir şeymiş gibi konuşulmaya başlanan C/4 statüsü, aslında oldukça eski bir uygulama. Ve C/4 statüsü, işçi sınıfı için sanılanın ya da tartışılanın çok ötesinde bir anlama sahip.
Yani mesele bir iş kolunda çalışan işçilerin, işlerini ve özlük haklarını yitirmeleri meselesinin ötesinde bir öneme sahip.
Bilindiği gibi C/4, devlet işletmelerinin ya da devlete ait işyerlerinin kimi kollarının özelleştirilmesi sonucu işlerini ve mevcut iş sözleşmelerinden kaynaklanan haklarını kaybeden işçilerin, sözleşmeli personel olarak, yine devlete ait kurumlarda ya da alanlarda hem geçici olarak çalıştırılmalarını, hem esnek çalışma koşullarında çalıştırılmalarını, hem düşük ücretlerle çalıştırılmalarını ve hem de işçilerin mevcut örgütlenmelerini ve örgütlenebilme dinamiklerini engellemeyi öngörmektedir.
Bu uygulama, esasen, emperyalist/kapitalizmin çıkarları doğrultusunda planlanıp IMF ve Dünya Bankası gibi emperyalist kurumlar aracılığıyla dünya çapında uygulamaya sokularak “yerli” hükümetlere uygulattırılan bir politikadır.
http://www.komunistzemin.org/index.htm

4 Mart 2010 09:31

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar