Saint Patrick's Gününde Yeşil Giyilir

19 Mart 2010 Cuma

Havanın son derece sıcak olduğu bir Saint Patrick's Day (İrlanda'lı geleneksel günü olup herkes yeşil giyip sabahtan akşama dek içki içiyor) gününe uyanınca, barları dolduran yeşil kalabalığa karışmadan önce okyanus kenarında uzanmaya karar verdik.

Pacific Beach'te okyanus kenarına doğru ilerlerken her konuda abartılı olmayan seven Amerika'lıların bir başka harikası olan limuzin şeklindeki otobüse rastlayınca fotoğrafını çekmeden duramadım.

Okyanus kenarında uzanmadan önce açıkan karınlarımızı doyurmak için sahil kenarındaki minik büfelere göz atmaya karar verdik.

Önce Burger'ciye uğradık ama tezgahta ''Sörf yapmaya gittim, sonra görüşürüz'' yazısını okuyunca rotamızı hızlı birer Taco yemek üzere meksika büfesine çevirdik.

Sıcak rolled tacolarımızı hızlıca mideye indirdikten sonra okyanus kenarına birer bira içmeden inmak olur mu diyerekten karıştık yeşillilerin arasına.

Okyanus kenarındaki açık bar'da Saint Patrick's günü kutlamaları sabahın erken saatlerinde başlamış olduğundan öğlen saatlerinde eğlence tam gaz defam ediyordu.

Yeşil giymek konusunda İrlanda'lılara destek olan tüm Amerika'lılardan ayrı olarak İrlanda'lı olduklarını etekleri ile belli edenler de vardı. Güneşin sıcaklığı ile tişörtlerini çıkaran İranda'lı ve etekli erkeklerin manzarası gerçekten eğlencenin odak noktalarından biriydi.

Ve birer soğuk biradan sonra kendimizi attık okyanus kenarında havlularımızın üzerine. Amerikan futbolu, frizbi, beach ball gibi bir çok çeşit sporun aynı anda icra edildiği sahil boyunca çevredeki hareketliliğin ve aynı zamanda huzurun tadını çıkardık...

Daha sonra tabii ki Saint Patrick's günü kutlamalarına yeşil kıyafetlerimizle devam ettik. Göremeyenler için tişörtümdeki mesaj: Rub For Luck

Blog Widget by LinkWithin

2 comments

DB JUNK dedi ki...

Çok özledik artık:)

19 Mart 2010 08:45

Ferhancım hergün zevkle takip ediyorum seni neler yaptın nerelere gittin diye seninle beraber bende okudukça bi çok eğleniyorum canım:)

19 Mart 2010 09:18

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar