''Seks Sattırır'' İlkesi Üzerine Örnekler - 1

26 Nisan 2010 PazartesiGüzel fotoğraflara bakmayı kim sevmez ki. Son zamanlarda hemen her konuda olduğu gibi moda fotoğraflarında da ''Seks Sattırır'' ilkesi üzerinden prim yapmak pek moda.

Los Angeles'ta yaşayan moda fotoğrafcısı Zoey Grossman'ın model Abby Brothers ile yaptığı çekimden bazı kareler görünce ''Seks Sattırır'' ilkesinin başarılı kullanımlarından biri olduğunu düşünmemek elde değil.

Bunun en güzel örneğini hemen her sene milyonları ekran başına kilitleyen Victoria's Secret defilelerinde görüyoruz elbette. Kaç kişi Victoria's Secret iç çamaşırı modellerini biliyor bilmiyorum ama herkesin o çamaşırları giyen modelleri tanıdığına ve yaratılan seksi atmosfere bayıldığına eminim.

İşin özünü ve günümüzün zaafiyetini anlayan markalar, günlük iş rutininde aklına ''seks'' getirecek resim ve objelere ilgi duyan erkeklerin ve beğenilme güdüsü ile yaşayan kadınların nabızlarını ve cüzdanlarını tutmayı ustalıkla başarıyor.

Fotoğraflar bentrovatoblog.com'dan

Blog Widget by LinkWithin

5 comments

Ozan Alçın dedi ki...

O kadar çok örnek var ki buna... Sadece erkekler için değil kadınlar için bile yapılıyor! Vücut geliştirmiş birkaç kişini nü modellik yaparak editoryal oluşturması çok aşağı!

26 Nisan 2010 16:09
iconjane dedi ki...

ben bunu olumsuz anlamda algılamıyorum kendi adıma konuşmam gerekirse. insani güdüleri kullanmak son derece doğal bence.

26 Nisan 2010 16:19
Ozan Alçın dedi ki...

Tabii ki doğal ama fetish derecesine getiriliyor çoğunda! Ve bu gerçekten iğrenç. Yoksa Tom Ford kampanyalarına lafım yok..

26 Nisan 2010 17:22
modafobik dedi ki...

Ya aslında bu kadar da olumsuz olmamak gerek =S
Sonuçta moda kavramı kıyafet değil, aksesuar tanıtırken nü çekimler kışkırtıcı olduğu kadar aksesuarı daha ön planda tutuyor. Ayrıca birçok erkekte, "Moda pek de fena bişi değilmişş" dürtüsü uyandırıyor eheh (:
Biliyorum modayı bir seks objesi olarak tanıtılması ve sırf bu kavram üzerinden gidilmesi saçma ama sonuç olarak moda, "ilgi çekmek"tir veya kendi deyişimle, "Moda güzel görünmek için değil, ben de varım demek için takip edilir." ;) Neden olmasınki?

26 Nisan 2010 17:47
Unknown dedi ki...

Diesel Jeans vitrininde görmüştüm, kocaman puntolarla "Sex Sells" yazmışlar, altına ise ufak puntolarla "but we are only selling jeans" diye not düşmüşler...Şimdi seks Diesel Jeans sattırmış oluyor mu olmuyor mu?

27 Nisan 2010 03:12

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar