Benim Annem Bana Hiç ''Yapma'' Demedi...

9 Mayıs 2010 Pazar

annem babam benBenim annem bana hiç ''yapma'' demedi. Aldığım kararları hiç eleştirmedi. Bana her zaman ''kendi kararlarını kendin al, ancak iyisiyle kötüsüyle sonuçlarının arkasında dur!'' dedi.

Benim annem bana hiç ''yapma, gitme, sevme'' demedi. Deseydi de yapardım, giderdim, severdim, bunu bildi. Kendi hatalarından öğrendiklerini bana öğretmeye çalışmak yerine, kendi hatalarımı yapmama ve sonuçlarının arkasında durmama izin verdi.

Kararlarımdan mutlu olduğumda ''senin adına çok mutlu oldum'', yanlış karar verdiğimi anladığımda ''artık bunu öğrendiğine göre gel gidip kutlayalım'' dedi.

Benim annem, Küçük Prens'teki Kral gibi, güneşi zamansız doğurmanın mümkün olmadığını, ve zamanı geldiğinde doğmasına engel olamayacağını hep çok iyi bildi.

Benim annem, iyi ki benim annemdi çünkü bana bu şarkıyı hiç söyletmedi... : )

Blog Widget by LinkWithin

5 comments

modafobik dedi ki...

Bir an ciddi ciddi gözlerim doldu, tüm annelerin tekrar tekrar anneler günü kutlu olsun! O pammuk ellerinden öpüyorum hepsinin ((:

9 Mayıs 2010 09:22
DB JUNK dedi ki...

Ne güzel bir resim:) Yazına da bayıldım:) Annene hürmetler, sevgiler

9 Mayıs 2010 15:15
ALIŞVERİŞ CİNİ dedi ki...

Yazıyı yeni okudum, çok hoş gerçekten. Çok sevdim :)

17 Mayıs 2010 22:29
Adsız dedi ki...

Boyle bır annen oldugu ıcın dunyanın en sanslı ınsanısın sanırım...Bnm annem hep elestırdıı benı hıc mutlu edemedım onu...TH

19 Mayıs 2011 13:51
emel dedi ki...

okurken çok duygulandım çok şanslısınız:) keske herkes böyle yanında olabilecek anneye sahip olabilse..

13 Mayıs 2012 19:50

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar