Beyoğlu'nda Gezersin Pasajları Süzersin

7 Temmuz 2010 Çarşamba

Üniversite yıllarımda en sevdiğim eğlencelerden biri okuldan sonra Beyoğlu pasajlarında kız arkadaşlarımla saatler geçirmekti. Aradan geçen yıllar ve değişen iş hayatı şartları sebebi ile eskisi kadar sık bu eğlenceye zaman ayrılamasa da, bu yolculukta bana eşlik edecek bir yandaş(Bahar Noyin) bulur bulmaz attım kendimi Beyoğlu pasajlarına...

beyoglu alisveris 1

Asmalımescit civarında başladığımız alışveriş turumuzun ilk durağı kapısındaki indirim yazısına dayanamayıp içeri daldığımız Bershka oldu. İçeride fotoğraf çekmek yasak olduğundan kasadaki minik kare ile idare etmek durumunda kaldık. Ancak zaten uygun olan fiyatların indirimde daha da güzelleşmesi sebebi ile mağazadan ellerimiz dolu olarak ayrıldığımızı itiraf etmeliyim.


beyoglu alisveris 2
İndirimde olan bir başka Beyoğlu güzelliği Adidas Originals mağazasını da gezip gönlümüze göre bir şeyler bulamayınca rotamızı karınlarımızı doyurmak üzere Asmalımescit cafelerine çevirdik.


beyoglu alisveris 3
Gece eğlenceleri ile ünlü olan Asmalımescit'in gündüz saatlerindeki bomboş hali bana gece kalabalığından çok daha çekici geldi.


beyoglu alisveris 4
Mesaj içeren tişörtleri sevmekten vazgeçemiyorum ben. Tişört ve jean gömlek Topshop. Yaka iğnesi olarak kullanılan toka Cassette Butik.


beyoglu alisveris 5
Bahar, Otto Sofyalı'nın menüsündeki birbirinden leziz yemekler ararsında ne yiyeceğine karar vermeye çalışırken ben de elbette twitter dünyasında olup bitenleri takip etmeye çalışıyorum.


beyoglu alisveris 6
İçecek konusunda iki adet hassas noktamı bilmeyen kaldı mı bilmiyorum. İşte ilki, yüz ifademden de anlaşılacağı gibi sıcak günlerin vazgeçilmezi...


beyoglu alisveris 7
Karınlarımızı doyurduktan sonra alışveriş turumuzun pasajlar bölümüne geçiyor ve sırası ile Beyoğlu İş Merkezi, Aznavur ve Atlas Pasajlarını tavaf ediyoruz. Aznavur Pasajı içindeki Köstebek süper eğlenceli aksesuarları ile beni benden alıyor.


beyoglu alisveris 8
İki koyu Galatasaraylı'nın çıktığı alışveriş turundan böyle bir manzara çıkmaması mümkün değildi zaten... Köstebek'te bulduğumuz bu tişört Bahar'ın dolabına girdi bile...


beyoglu alisveris 9
Pasajlardan alışveriş yapmanın başlıca kuralı nakit para taşımak zira kredi kartı ile almak istediğinizde fiyatlar artıyor. Bu sebeple yanınıza yeterli miktarda para almazsanız ATM ziyaretleri şart oluyor.


beyoglu alisveris 10
Aznavur Pasajındaki Köstebek'te beğendiğimiz şapkalarının çoğunun Atlas Pasajındaki Bay Şapkacı adlı mağazadan geldiğini öğrenince hemen o adrese yollanıyor ve şapkaları merkezinde kendimizi kaybediyoruz. Bu ara indirim dönemi olduğundan şapkalar 15 TL. Şapka almayı düşünenler harika kesimli modelleri kaçırmasın.


beyoglu alisveris 11
Atlas Pasajı içindeki mağazalarda saatler harcamak alışveriş sever insanlar için hiç de zor değil. Bakılacak ve denenecek o kadar çok ürün var ki şaşırmamak mümkün değil. Elbisenin fiyatı 35 TL.


beyoglu alisveris 12
İnanılmaz sıcak bir İstanbul gününde saatler süren Beyoğlu turunun sonunda uğranacak yegane nokta Galatasaray'daki Cafe Nero ve buz gibi bir soğuk kahve...


Beyoğlu İş Merkezindeki tişörtler, Aznavur Pasajındaki aksesuarlar ve Atlas Pasajındaki elbiseler hem çok güzel hem de süper uygun fiyatlı olduğundan eliniz boş eve dönmek mümkün olmuyor.


Sonuncu hariç tüm fotoğraflar Bahar Noyin

Blog Widget by LinkWithin

14 comments

goygoycu dedi ki...

masallah hasilat iyi :)

7 Temmuz 2010 18:18
Cansın Ekşi dedi ki...

post u okurken aklımdan hep acaba neler aldı ordan diye geciriyodum ama iyiyi sona saklamışsın merakımı giderdin. Şapkana,elbisene bayıldım .Hepsini çok sevdim aslında.Harika bi post olmus tesekkürler.


visnetadindaa.blogspot.com

7 Temmuz 2010 21:36
Cerenicus dedi ki...

Ben de bay şapkacıya gitmek istedim hemen, güle güle kullan hepsini...

http://cerengnc.blogspot.com/

7 Temmuz 2010 21:49
Seçkin Deniz dedi ki...

gs rh+ t-shirtüne bayıldım. dahası var mı acaba? =)

Lenovo Warcraft 3 Ligi

7 Temmuz 2010 22:18
muyek dedi ki...

Iskeletor ve supermen tshirtlerini nerden aldin , tarif edebilir misin ?

8 Temmuz 2010 03:08
tuuced dedi ki...

dün postunu okuduktan sonra atlas pasajına ugradım ama şapkacıyı bulamadım:/ üst kattamıyıydı? ya da benmi kör oldum :)

8 Temmuz 2010 10:21
iconjane dedi ki...

@seçkin çok güzel parçalar vardı gidip görmekte fayda var derim.

@muyek iskeletor ve superman Beyoğlu İş Merkezinden. pasaja girince düz gidip yolun sonundan sola dönün düz devam, solda köşede kalan dükkan. çok da sempatik bir sahibi var.

@tuuce atlas pasajına girer girmez ilerde sağda, girişi minik bir dükkan belki ondan kaçırdın. sorsan gösterirler : ))

8 Temmuz 2010 11:11
cukulata.alba dedi ki...

aaaaaaa sapkan harıkaaa ama yaa cok canım cektı=))
ben de beyazını akcaydan on liraya aldım.güle güle kullan

8 Temmuz 2010 13:14
Adsız dedi ki...

insanın içindeki alışveriş canavarını uyandıracak bir post (: hemen Beyoğlu'na gitmem lazım, atlas pasajına uğramak şart ! =)) ellerine sağlık...


http://yasoshsdiary.blogspot.com/

8 Temmuz 2010 13:39
Pınar dedi ki...

kiss me t-shirt'ünü iconjane dolabını satıyor köşende açık artırmaya çıkartmalısın kesinlikle :))

8 Temmuz 2010 19:57
Unknown dedi ki...

aaah ah! bilgi'nin mecidiyeköy yurdu'nda pasajlardan giyinmeyi moda yapanın ta kendisi olarak peeeek özledim!

8 Temmuz 2010 21:45
Adsız dedi ki...

tatlım saçların ve kalpli elbisen pek hoş güle güle giy:)

9 Temmuz 2010 23:47
Unknown dedi ki...

canım dünkü habertürk gazetesinde bu postun haberi vardı söyliyim dedim öpüyorum :)

13 Temmuz 2010 11:31

talan edicem istanbula gelince o pasajı zaten elbise bi harıka resımler harıka hepsi cok hoş cnm..

16 Temmuz 2010 13:27

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar