İlk Akşam Yemeği Paella ve Bıyık

14 Kasım 2010 Pazar

Uçağım JFK havaalanına vardıktan ancak 2 bucuk saat sonra pasaport kuyruğunu ve Manhattan trafiğini aşıp uzun yıllardır burada yaşayan kuzenim Feral ve dünya tatlısı eşi Emily'nin lower east side'daki (aşağı doğu bölgesi) evlerine ancak akşam üzeri varabildim. Karnımız aç olduğu için ilk seçenek olarak Freeman's yolunu tuttuk ama 1 saat 45 dakikalık bekleme süresini göze alamayıp rotamızı değiştirdik.

İkinci seçenek olarak daha geç saatlerde olduğu için daha kolay yer bulabileceğimiz İspanyol restaurant'ı Rayuela'nın yolunu tuttuk ve aç karınlarımızı doyurmak üzere bir masaya yerleştik.

Deniz mahsülü sevenlerin son derece keyif alacağı menüden başlangıç olarak ''Jalea - Peruvian seafood tempura-shrimp, scallop, calamari and octopus with mango-aji amarillo aioli, served with red onions and yucca fries'' denedik.

Menüden Feral'ın seçimi olan Levrek'in görüntüsünü pek beğendiğimden paylaşmadan edemedim. ''Bass Chileno - Grilled Chilean seabass with manchego yuca mangu and a chorizo-salsa verde salad''

Feral'a göre ailenin yemek konusunda maceraperest olanı ben olmama rağmen bu sefer güvenli kısımda kalıp seçimimi klasik Paella'dan yana kullanım ve kesinlikle pişman olmadım. ''Paella de Coco - Valencia rice infused with lemongrass, coconut milk and ginger, served with shrimp, calamari, scallops, octopus, manila clams and peas. Served with head-on shrimp and ginger oil''

Tatlılar benim ilgi alanıma pek girmediğinden sadece tadına bakıp fotoğrafını çekmekle yetindim..

Başlangıç kokteyllerinden sonra karnımızı doyurduğumuza göre daha fazla kokteyl için bir kaç başka mekana göz atmaya karar verdik ve attık kendimizi sokaklara.

Bu arada sevgili kuzenim iyi amaçlarla komik şeyler yapılabilir diyerek Kanser Vakfına bağış toplamak amacı ile bıyık bıraktığından bahsdiyordu, illginizi çeker ve bağış yapmak isterseniz bu linke göz atabilirsiniz.

Blog Widget by LinkWithin

3 comments

Dışavurum dedi ki...

Kanser vakfına bağış için bıyık bırakma fikrini merak ettim doğrusu ama link çalışmıyor.

14 Kasım 2010 14:34
iconjane dedi ki...

calisiyor aslinda link?

http://us.movember.com/mospace/978760/

buradan da bakabilirsiniz arzu ederseniz.

14 Kasım 2010 14:49
Unknown dedi ki...

paella! en bi sevdiğimdir. tadını çıkar ferhancığım, güzel tatiller. bol bol foto istiyoruz. xx

14 Kasım 2010 18:56

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar