New York'ta Yemek Başkadır

15 Kasım 2010 Pazartesi

Pazar sabah kahvaltısı için evin yakınındaki Penelope's isimli cafeye attık kendimizi erkenden. Ancak erken saatlerde olmasına rağmen sıra beklemeden masa bulamadık elbette. Neyse ki kahve içerek masa bekleyebildiğimizden fazla zorluk yaşamadık.

Kahvaltı kesinlikle benim en sevdiğim öğün. Günde 3 defa kahvaltı etsem yine de kolay kolay sıkılmam. Penelope'deki kahvaltı da son derece başarılı olduğundan keyfime diyecek yoktu doğrusu.

Kahvaltıdan sonra Madison Square Park'ta minik bir gezintiye çıktık. Etrafta koşturan sincapların yanı sıra bankta oturmuş gelip geçenleri izlemekle olan cinsi de vardı...

Union Square'deki sokak tezgahlarında birbirinden mesajlı ve eğlenceli parçalara rastladık. Kahramanlara bayılırım...


Forbidden Planet isimli çizgi roman dükkanında kendinizi kaybetmemek neredeyse imkansız. Hele de konuya özel bir ilginiz var ise içerde günler geçirmek bile mümkün.Dün gece yemek yemeyi arzu etmemize rağmen kalabalıktan vazgeçmiş olduğumuz Freeman's bu öğleden sonra biraz daha az yoğun olduğundan yemek yemeyi başardık.Freeman's denince ilk akla gelen ''Fırınlanmış enginar'' kesinlikle inanılmaz lezzeti ile ününü sonuna kadar hakediyor.

Fotoğraftan da belli olduğu gibi cheeseburger'i de hem göründü hem de lezzet bakımından oldukça başarılı idi. Beklediğimize sonuna kadar değdi.

Sıcak havaya uyacak kıyafet arayışında kendimi Urban Outfitters'a atıp rahat bir etek ve babet alarak gün boyu rahat rahat dolaşmaya hak kazandım.

Sabahtan akşama kadar dolaşmanın sonucu olarak yorgun düşen ayaklarımı dinlendirmek için yola koyulma vakti gelmişti. Ne de olsa NY gece hayatını gözlemlemeye çıkmadan önce biraz dinlenmek gerekliydi...

Blog Widget by LinkWithin

2 comments

Unknown dedi ki...

NY'da daha düzenli blog yazıyorsun :))

15 Kasım 2010 12:41

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar