Kitsch and Cool Shopping at Haji Lane

8 Aralık 2010 Çarşamba

Taa Singapur'a kadar gelip Türk yemeğinin tadına bakmadan olur mu?!?! Şaka bir yana İstanbul isimli Türk restaurant'ında sebzeli musakkanın tadına baktık. Türkiye ile kıyaslamak mümkün değil elbette ama Türkiye dışında yenen bir Türk yemeği için oldukça lezzeli olduğunu söyleyebilirim. / Seems like we've come all the way to Singapore to eat Turkish food. We've tried Sebzeli Mousakka (as written in the menu) in İstanbul (the name of the restaurant) and I could say that as a Turkish dish cooked outside Turkey it was quite successful.

Kardeşimin kuşu her yerde takipteydi. / My brother's bird follows us everywhere we go.

Dünkü postumda Haji Lane'deki dükkanlara dair daha çok fotoğraf koyacağımdan bahsetmiştim. Yolunuz Singapur'a düşerse birbirinden kitsch mağazaları ziyaret etmek için Haji Lane'e uğramayı sakın ihmal etmeyin. / I've mentioned in my latest post that I'm going to put some more photos of Haji Lane shops. Here they are. I have to say that if you ever come to Singapore, you should definitely spend some time in those extremely kitsch stores.İstanbul, New York veya Singapur olması fark etmiyor, sokak sanatları örnekleri tüm dünyada gençler tarafından seviliyor. / Street Art is one of the rare subjects which is being appreciated by the young people all around the globe. Here I am, appreciating it...

Blog Widget by LinkWithin

3 comments

Adsız dedi ki...

bu mağazaların nesi "kitsch"?? ne demek olduğunu bilidiğinden emin misin acaba? retroyla falan karıştırdın heralde zira bu fotolarda kitsch adına bir şey yok!

10 Aralık 2010 23:36
deniz saatçioğlu dedi ki...

Tesadüf, ocak ayında ben de Singapur da yaşayan kuzenlerimi ziyarete gidiyorum (acaba tanışıyorlar mıdır?:)) ), o yüzden singapur postlarını ilgiyle takip ediyorum.

11 Aralık 2010 01:42
burçak ben dedi ki...

kitsch nerde yazıyor ki göremedim ben.
neyse, her geçen gün daha çok birbirinin aynı olan moda bloglarından farklılaşman çok güzel oldu.
tebrikler.

11 Aralık 2010 02:19

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar