Singapur Gökyüzünde Bir Gün

6 Aralık 2010 Pazartesi

Singapur'da cumartesi günümüzü kuş bakışı bir ziyarete adadık ve ilk olarak benim daha önce defalarca gitmiş olduğum halde, blog için fotoğraf çekme adına görev bilinci ile tekrar gittiğim Singapur Flyer oldu.

Singapur'u tepeden inceleme fırsatı bulduğunuz devasa dönme dolap olan Singapur Flyer'da geçirilen yarım saat içerisinde hem şehrin tarihçesi hem de tepeden görünümü hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz.

Fotoğrafın sağ tarafındaki suda yüzen futbol sahası kardeşim ve benim Singapur'daki favori yapımız. Neden diye sormayın, hikayesi uzun... Fotoğrafın solundaki dev binanın tepesinde duran surf tahtası görünümlü SkyPark ise bir sonraki durağımız.

Ve işte Sands SkyPark'dan dünyanın en büyük dönme dolaplarından biri olan Singapur Flyer'a bir bakış.

2010 senesinde açılan ve tüm dünya'da konuşulan yapılardan biri olan Sands SkyPark'ın meşhur havuzu. O gün havanın yağmurlu ve kapalı olması ne üzücü...

Gökyüzünde geçirdiğimiz saatlerden sonra biraz da yerin altına girelim deyip kendimi en yakın alışveriş merkezine atıyorum ve karnımı bir Japon klasiği olan Chicken Katsu Curry ile doyuruyorum.

Alışveriş namına Türkiye'de olmayan bir şeyler bulmak oldukça zor o sebeple saçma sapan ıvır kıvır ile zaman geçirmek durumunda kalıyor insan.

Singapur'da havanın çok sıcak, çok nemli veya çok yağmurlu olması sebebi ile yer altında bir medeniyet gelişmiş durumda. İşte aslen metro girişi ve alt geçit olan ama bizdeki AVM'lerden daha verimli kullanılan bir dükkanlar silsilesi.

Singapur'da bana son derece ters gelen bir başka unsur ile marka merakı. Singapur'da Louis Vuitton, Miu Miu, Chanel, Prada gibi markaların kapılarında içeri girmek için dakikalarca sıra beklemek oldukça olağan olsa da bana göre ''komiklik''.

Yorucu bir günün ardından babamla başbaşa en sevdiğimiz lezzetlerden olan bol acılı Hint yemeği yemek ise paha biçilmez.

Blog Widget by LinkWithin

5 comments

tuem dedi ki...

o havuzda olmak isterdim ne kdr müthiş bir yer yağmurlu olmasına rağmen muhteşem ♥♥

6 Aralık 2010 03:21
tarih84 dedi ki...

singapur günlüğünü çok seviyorum.

6 Aralık 2010 04:27
elif dedi ki...

Ferhan Indian food seviyorsan sana Dempsey Hill'deki Vintage'i oneririm.. Buradaki en iyilerden biri..

sevgiler..

6 Aralık 2010 04:52
iconjane dedi ki...

Elif'cim biz de scotts road'daki Song of India'da yedik, Vintage'da zaten aynı ekibin Dempsey Hill'deki yeri imiş. ; )

6 Aralık 2010 05:14
elif dedi ki...

hahahahhaha, herseyi kapmissin:)) Biz en kisa zamanda su Song of India'yi deneyelim o zaman, merak ettim..

6 Aralık 2010 08:12

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar