Turist Umduğunu Değil Bulduğunu Yer

4 Aralık 2010 Cumartesi

İtiraf etmeliyim ki dünyanın neresinden olursam olayım kahvaltı kesinlikle en sevdiğim öğün. Türkiye'de fazla yeme fırsatı bulamadığımız bir İngiliz klasiği olan baked beans(tatlı fasulye) ise kesinlikle en sevdiğim.

Kahvaltıdan sonra havanın yağışsız olmasını fırsat bilip babam ile Singapur sokaklarında minik bir tura çıktık. Temizlik konusunda dünya lideri sayılabilecek ülkenin sokaklarına dikkat etmenizi öenmle rica ederim...

Babamın da benim de en sevdiğimiz mekanların başında kitap dükkanları geldiğinden zamanımızın kayda değer bir kısmını buralarda geçirdik. Tabii benim için kitaplar kadar saçma sapan mesajlı objeler de ilgi çekici olduğundan karşınıza bu tür kareler çıktı.


Elbette almadan duramadığım akşamdan kalma kiti..


Kim demiş tatlı pizza olmaz diye. Lezzetlerini bilemesem de görüntülerinin muhteşem olduğunu bildiğim bir bakery vitrini.

Ayakkabılar beni mutlu ediyor. Evet yüzelselim. Her neyse... : )


Hikayesi uzun ve komik bir öğle yemeği görüntüsü. Uzun lafın kısası ''turist umduğunu değil, bulduğunu yer''... Ama şikayetçi değilim Soup Spoon'da falafel dürüm oldukça lezzetli idi.

Bir kaç saat dolaştıktan sonra dönüş yolumuzda bir üst geçitten Singapur manzarası.


Akşam saatlerinde twitter'dan aldığım bir mesaj ile Singapur'da yaşayan çok sevgili Elif tarafından harika bir davet alınca çok mutlu oldum ve koşa koşa Clarke Quay'deki Cafe Iguana'ya gittim.

Oldukça kalabalık grubun tamamının fotoğrafını çekememiş olsam da gecenin sonunda sevgili kuzinim Feyhan ile Singapur'da yaşayan Ela, Artun, Elif ve sevgili eşi Mithat ile bir poz yakalamayı başardım. Dünya'nın neresinde olursak olalım Türk misafirperverliğini canlı tuttabildiğimizin kanıtı olan gece için sevgili Elif'e ve Mithat'a bir kere daha çok çok teşekkür ediyorum ve yaşasın sosyal medya diyorum.

Blog Widget by LinkWithin

5 comments

Stilcatcher dedi ki...

bu postla bı kez dahan kanıtlanmıstır.kesınlıkle daha duzenlı yazıyon:)

4 Aralık 2010 11:21
Sevinc dedi ki...

kırmızı eteği sana çok yakıştırıyorum.
bi de ilk fotoyu ne sandım?kumanda panelinde gezerken fotoyu gördüğümde 'aa Singapur'da kurufasulya pilav mı?'ihihih:)

4 Aralık 2010 12:42

aman sakin sakiz cignemeyesin oralarda...cezasi cok buyuk :)))

4 Aralık 2010 14:40
tarih84 dedi ki...

tatli pizza fikri sahane:) aile saadeti fotograflarinin devamini isteriz.

4 Aralık 2010 20:12
Drama Queen dedi ki...

Papaer Vodoo'dan bende de var! Amerika'dan almistim :) Cok ise yariyor!!

5 Aralık 2010 21:59

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar