Sunny Sunday in Singapore

6 Aralık 2010 Pazartesi

Singapur'da güneşli bir pazar gününde Singapur'lu kuzenlerim Manna, Khalil ve onun Norveç'li eşi Elisabeth ile öğle yemeği için Dempsey Hill'e gitmeye karar verdik. / My Singaporian cousins Manna, Khalil and his Norvegian wife Elisabeth took me to Dempsey Hill for a lovely lunch on a sunny sunday afternoon.

Açık havada sakin bir şeyler atıştırmak için Culina'yı tercih ettik. Culina'da benim tercihim ise Wagyu Burger oldu. / For a quick bite in the open air, we prefered Culina; and my choice there was a lovely Wagyu Burger.


Uzun zamandır blogu hem Türkçe hem İngilizce yazmayı düşündüğüm halde, bunu uygulamaya geçirme kararını verdiğim anın resmidir. / I've been thinking about writing my blog both in Turkish and in English for some time. This is the photo of the moment when I stopped thinking and start doing...

Dempsey Hill'den ayrıldıktan sonra soluğu Singapur'un turistik mekanlardan biri olan Arap Street'te alıyoruz. / When we are done with our lunch we decided to go to Arab Street for a touristic excursion.

Singapur'da ''camii'' anlayışı... / This is what they call a ''mosque'' in Singapore.

Robotlara karşı hep bir zaafım olmuştur. / I have always had a "soft spot" for robots.

İçine girer girmez bizi çocukluğumuza götüren dükkan. / This store took us to our childhood as soon as we were inside.

Günün en önemli keşfi İstanbul'daki Serdar-ı Ekrem sokağın muadili sayılabilecek Haji Lane'i bulmamız oldu. / The best part of the day was finding Haji Lane which is the perfect shopping spot for hip stuff.
Bir sonraki postta buradaki dükkanlar hakkında daha fazla fotoğrafa yer vereceğim. / I will show some more photos of the stores with my next post.

Haji Lane'deki hemen her dükkanı dolaştıktan sonra otantik bir kahve keyfi yapmaya karar veriyoruz. / After a tiring day of shopping we decided to have a cup a coffee in a local coffee shop.

Kuala Lumpur'da yaşan kuzenimiz Nada, Singapur'da yaşayan Manna ve ben cool takılıyoruz. / Our cousin Nada from KL, Manna from SG and I are being ''cool''...

Yorucu bir günün ardından akşam yemeğinde denizden ne çıktıysa onu yiyorum. Tabaktaki tavuk kanadına ben de anlam veremedim ama yapacak bir şey yoktu... / After a tiring day I am having a seafood platter, and I'm trying to ignore the chicken wings?!?!!...

Artık blog postlarımı hem Türkçe hem İngilizce bulabileceğinize göre dünya'nın dört bir yanındaki arkadaşlarınız ile iconjane'i paylaşmak isterseniz ne mutlu bana... / Since iconjane is going be published both in Turkish and in English from now on, I'd be more than happy if you'd share my link with your friends all around the world.

Blog Widget by LinkWithin

7 comments

Adsız dedi ki...

cantani nerden aldigini ogrenebilr miyim? ayrica blogun cok guzl tbrkler :)

6 Aralık 2010 15:30
tuuced dedi ki...

ne kadar sakin yazıyorsun:) okuması çok zevkli ;)

6 Aralık 2010 15:35
iconjane dedi ki...

merhaba, tesekkür ediyorum ilginize. Çantam Chloe, hakkında daha önceye ait bir yazı da burada -

http://www.iconjane.com/2009/07/chloe-paraty-canta-unluler-beymen.html

sevgiler
ferhan

6 Aralık 2010 15:37
biu dedi ki...

haji lane!! bir kenara not edilsin :)

6 Aralık 2010 21:58
Adsız dedi ki...

artık ailen hakkındaki sırları açıklama zamanın geldii :)
valla singapur'dan çok ailene takıldım şu an bi de utanmadan kendi çapımda çözmeye çalışıyorum :) Amerika'daki kuzen, Singapur, Kuala Lumpur dın dın dın :)
bol keyifler
betsy

6 Aralık 2010 22:56
iconjane dedi ki...

@biu billur evet bayılırsın. mutlaka not et vebelki balayı icin buralara da ugrarsınız ; )

@Betsy ahaha çok güldüm. ama ailemle ilgili hikaye icin blog yetmez kitap yazmak gerekir o derece karmaşık : ))

7 Aralık 2010 02:09
biu dedi ki...

balayı için dünyayı gezme ve bir daha dönmeme planım var ;)

13 Aralık 2010 23:30

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar