Van için Rock / Yemek / İnsanlık ve Diğerleri

25 Ekim 2011 Salı

Pazar akşam üzerinden beri zaman ağırlaştı, baktığım her ekran, okuduğum her sözcük iç içe geçmiş bambaşka anlamlar ifade eder hale geldi. İçimdeki üzüntü ve karamsarlık nasıl dağılırdı? Pazar günü sadece bilgisayar başında geçti, mailler, telefonlar, tweetler hep, ''ne yapabiliriz? nasıl yardım edebiliriz?'' üzerineydi. Derken yavaş yavaş netleşmeye başladı her şey.

Elinde avucunda ne varsa Van'a göndermek isteyen, ''biraz olsun yardımım dokunursa ne ala'' diyen insanlar akın ettiler yardım masalarına.

Sonra Nişantaşı işletmeleri çıktı ortaya, ''26.10.2011 Çarsamba günü Nişantaşı Cafe ve Restaurantlarının ciroları Van'ındır'' dediler.

Bu arada twitter'da Redd grubu bir fikir attı ortaya, ''herkes candan veriyor madem, biz de Van için söylemek isteriz şarkılarımızı'' dediler. İşte o zaman Türkiye'nin müzisyenleri ''biz de'' diye seslendi. Van için rock da böyle çıktı işte ortaya.

Türkiye'nin ve hatta dünyanın neresinde olursanız olun tüm geliri Van'a gidecek bu organizasyon için fiyatı 20 TL olan biletleri Biletix'ten online olarak alabilir, eğer İstanbul'da olabilecekseniz de 30 Ekim 2011 Pazar günü (bu pazar) 11:00 'den itibaren Maçka Küçükçiftlik Park'ta şarkılara bizimle birlikte eşlik edebilirsiniz. DreamTV‘den de canlı yayınlanacak olan konserin tüm gelirinin TÜRK KIZILAY’ı vasıtası ile ''sadece'' Van'daki depremzedeler için kullanılacağını da belirtmek isterim. Detayları buradan takip edebilirsiniz.

Bu son iki günde insan olmanın önemini ve değerini bildiğini gösteren herkese ne kadar teşekkür etsek az gelir. Sadece burada okuduğum harika bir yazıdan alıntı yaparak bitirmek istiyorum postumu açıp okursanız ne mutlu bana. '' ... bak yine karşıdan karşıya geçiyoruz işte hep beraber... sıkı tut kardeşinin elini... sakın bırakma... ''

Blog Widget by LinkWithin

3 comments

tarih84 dedi ki...

biz de en yakın yerlerden yardım yapmaya çılışıyoruz. İzmir - Bornova Uğur mumcu kültür sanat merkezinde Van için battaniye kampanyası başlatıldı ona katıldık. Yardımlaşmaya devam.

25 Ekim 2011 15:27
İrma dedi ki...

istanbulda olsam keşke, o ruhu yakalamak isterdim. herkes elinden geldiğince yardım ediyor ve ülkemizin bölünmez bütünlüğünü bir kez daha görüyoruz. Yurtiçi kargo ve ptt kargo da yardım paketlerini kabul ediyor.

25 Ekim 2011 20:57
Unknown dedi ki...

migros sanal market - ki benim aşkımdır - sağolsun, van'a gönderim yapıyor.
aklınızda olsun.

26 Ekim 2011 14:19

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar