Geleneksel Medya mı Büyük Yeni Medya mı?

29 Mart 2012 Perşembe

Bir hafta içinde kendimi 3 farklı derginin (görseller sırasıyla Peoples Style Watch, Harpers Bazaar ve All online) sayfalarında görünce ister istemez Okan Bayülgen'in biz bloggerları konuk ettiği programında sorulan ve bir türlü yanıtlama fırsatı bulunamayan ''geleneksel medyanın mı yeni medyaya yoksa yeni medyanın mı geleneksel medyaya ihtiyacı var?'' sorusunu düşünürken buldum kendimi.

Şahsi fikrimi sorarsanız, her ikisinin de birbirinden beslenmenin yollarını bulabileceğini düşündüğümü belirtmek isterim. Geleneksel medya bugün halen internet kullanmayan büyük bir kesime ulaşmayı başarıyor ancak yeni medyanın olan biteni takip etme ve yeni içerik yaratma konusundaki hızı da geleneksel basının basılı olarak asla ulaşamayacağı bir noktada duruyor.

Online dünyanın değerinin daha iyi anlaşıldığı şu günlerde, hem geleneksel hem de yeni medyanın birbirinin değerini daha iyi anladığı ve her iki tarafta da zaman zaman üzülerek rastladığım ''burnundan kıl aldırmama'' tavrının giderek azaldığı bir yaz sezonu diliyorum hepimize...

Blog Widget by LinkWithin

5 comments

Unknown dedi ki...

All ve People Style watch fotolarını ben çektiğim için onları daha çok beğendim :)) :p Şaka şaka, Harper's fotosu gayet güzel, kıyafet de güzel ve tam senlik ama ben de giyerim ne yalan söyleyeyim :))

29 Mart 2012 14:39
Adsız dedi ki...

Bu kadar zevksiz giyinip nasil moda blogu hazirliyorsunuz? Yoksa blogger olmak rukuslugude mi yaninda getiriyor???

29 Mart 2012 18:23
Unknown dedi ki...

sana kesinlikle katiliyorum !!
cok dogru !
artik internetsiz bir hayat düsünülemez oldu bence !!
ama dergiler gazeteler ve diger medyalarda her zaman vardir ve var olacak !

30 Mart 2012 13:34
Modagrafya dedi ki...

Evet 50 yaşından büyük internet kullanmayan bir kesim var, onlar geleneksel medyaya yakın duruyor. Ya da birçok kişi, daha güvenilir bulduğu için geleneksel medyayı tercih ediyor olabilir. Ama doğru ve kaliteli içeriğin bulunduğu internet yayın organları sayesinde yeni medyanın önemi artıyor. Bu yayın organları tonlarca site ve blogun yanında, "kurunun yanında yanan yaş" değil, ciddi haber kaynakları olarak göze çarpıyor. Gelecek internette şüphesiz. Bu arada dergi haberleriniz çok güzel görünüyor, Harper's Bazaar yeni sayı henüz almadım ama ilk fırsatta alıp bakacağım:)

30 Mart 2012 18:30

Senin tarzına bayılıyorum, renkleri kullanma şeklin özellikle çok hoşuma gidiyor ben de bugun People Style watch almıştım ama daha okumaya zamanım olmadı yarın sabah kahvemı içerken okuayacağım demek sen çıkacaksın içinden ne güzel :) Her 3 dergideki fotolarına da bayıldım

Sevgiler

http://bir-alisveriskoligin-itiraflari.blogspot.com/

1 Nisan 2012 22:22

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar