Hayvanlar İçin Kükre 'dik

7 Şubat 2013 Perşembe


Geçtiğimiz hafta National Geographic TV Türkiye'nin büyük kediler haftası için gerçekleştirmeyi planladığı duyarlı bir proje için sosyal medyanın ve ekranların tanınan bazı isimleri ile kamera karşısına geçme fırsatım oldu. Dün twitter'dan takip edenler bilir, #hayvanlaricinkukre tabelası(hashtag) ile tüm nesli tükenmeye yüz tutmuş ve sokaklarda, barınaklarda yardıma muhtaç hayvanlar için birlikte kükredik.


Mehmet Turgut'un objektifinden çıkan fotoların yanı sıra bir de eğleceli videolarımıza göz atmayı unutmayın. Benim içimdeki hayvanı çikardığım video için buraya, toplu videomuz için de buraya tıklayabilirsiniz...


Tüm fotoğrafları daha detaylı görmek için bu adrese, daha da önemlisi #hayvanlaricinkukre 'mek isterseniz nasıl yardımcı olabileceğinizi öğrenmek için @NatGeoTvTurkiye 'nin verdiği detaylara bu adrese bakabilirsiniz. 

Onların bize ihtiyacı olduğunu unutmayalım, hala vaktimiz varken #hayvanlaricinkukre 'yelim...

Blog Widget by LinkWithin

6 comments

Unknown dedi ki...

Ferhan'cım bence Paris seninle gurur duyuyor.Senin gibi bir annesi olduğu için çoook şanslı:)NET!!!

7 Şubat 2013 13:29
Adsız dedi ki...

Odtü kampüsünde merkezde 8 sokak köpeği ve kedilerle ilgilenen bir grubumuz var. Sürekli köpek bırakılıyor kampüsümüze, sayı giderek artıyor. Onlarin barinaga gitmemesi icin ugrasiyoruz, hergün besliyoruz, restoran artiklarini aliyoruz, kendimiz evde cigerli, tavuklu yemekler yapiyoruz. Kampüsteki hayvanlarin veteriner masraflari icin ikinci el esya, taki, kek börek satiyoruz kendimizin masraflara yetisemedigi zamanlarda.

Geçen yaz yedi-sekiz aylık, arka bacaklarından ameliyat olmuş bir yavru bırakıldı, bacaklarinda halen dikiş iplikleri duruyordu. Onunla ilgilendik, kisirlastirdik, kocaman bir kız oldu. Ama erkeklere havlamak gibi kötü bir huyu var, kadınlara genel olarak havlamiyor, feminist bir kız. Erekeklere de biz yanindayken muhtemelen bizi korudugunu düsünerek havliyor.

Isırmak, zarar vermek değil niyeti ama korkutucu sonuçta. Binlerce öğrencinin olduğu bir kampüste böyle bir köpeğin barinmasi çok zordu, rehabilite etmeye çok uğraşıldı, olmadı, biz artik yemek birakip yanindan onu sevemeden kaciyoruz; yanimizdayken birilerine havlamasin diye. Şimdi köpeklerin toplatilip barinaga gitmesi icin ugrasan bir grup var. Diger zararsız köpeklerimizin gitmesi de söz konusu.

Bunu engelleyebilmek için uğraşıyoruz. Onu sahiplendirmek istiyoruz, yer bulamıyoruz. Belki sizin cevrenizde bahcesine köpek almak isteyen birisi olabilir diye yaziyorum.

Diğer köpeklerle anlaşmasında hiç problem yok. Tarkan Özvardar ile eğitim aldırmak için konuştuk, küçükken yaşadığı bir travma sonucu havliyor olabileceğini ama sokakta yaşadığı sürece onu strese sokan bir ortam gördükçe o travmanın yenilenecegini öğrendik. Ama sahibi olursa bu durumunu egitmenin kolay bir işlem olduğunu da öğrendik.

Durum böyle. Biz zor durumdayız. İnsanlarla barışçıl bir şekilde yaşayan diğer köpeklerimizin de barinaga gitmesini istemiyoruz.

Vaktiniz icin tesekkür ederiz.

ODTÜ Pati Dostları

8 Şubat 2013 16:30
Veteriner dedi ki...

Bu anlamlı kampanyaya katılım sağladığınız için çok teşekkürler!

9 Şubat 2013 00:56
izmirrentacar dedi ki...

İzmir Suat Seren Göğüs Hastanesi köpekler ve kedilerin barınma ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılamaktadır.Bildiğimiz barınaklardan değil gerçekten hayvanlar huzur içinde yaşıyorlar.Bir hasta yakını olarak yazıyorum hatta gece acilde bankta kediler ısınıyor :) Sizde sokakta yaşayan hayvanlar için başhekimliğe başvurup hastahaneye aldırabilirsiniz.

26 Şubat 2013 19:50
izmir rent a car dedi ki...

Hayvan sevgisi bu ülkede hiç kalmayacak kadar azaldı artık. Hayvan sevgisi gitti. Hayvanca bir sevgi başladı...

13 Mayıs 2013 18:22

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar