Pembe Kurdele ile Bilinçli Kadınlar

3 Mart 2014 PazartesiSizlere geçenlerde,  yaşları ilerledikçe insanların sosyal sorumluluk projelerine daha hassas yaklaştığından bahsetmiştim.

Geçtiğimiz günlerde Pembe Kurdele ile öğrendim ki, meme kanseri Türkiye’de kadınlarda en sık rastlanan kanser tipiymiş. Her yıl ortalama 30,000 kadının meme kanserine yakalandığını öğrenmek endişe verici olsa da, meme kanserinin erken teşhis edilirse %98 tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu bilmek içime su serpti.

Ancak, hemen her konuda olduğu gibi, erken teşhis için de eğitim ve bilinçlenme şart!

İşte 10 Temmuz 2013 tarihinde, Marks & Spencer’ın belirli mağazalarında uygulanmaya başlanan, Marks & Spencer Türkiye’nin Türkiye Meme Vakfı (MEVA) ve Fiba Emeklilik ile ortak yürüttüğü, toplum ve bireylerin meme sağlığı konusunda farkındalıklarının arttırılmasını hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesi olan Pembe Kurdele http://www.pembekurdele.com.tr de bu sebeple dikkatimi çekti.

Peki nasıl destek olunur diyorsanız işte cevabı burada.

Fiba Emeklilik tarafından satışa sunulan “Pembe Kurdele Paketi”, başta meme kanseri olmak üzere 6 farklı kadın kanserini kapsayan özel bir sigorta ürünü. Bu paket, hastalıkların tedavi süreci ve sonrasında finansal destek sağlıyor. Marks & Spencer mağazalarındaki standlarda satışa sunulan Pembe Kurdele paketinden elde edilen gelirin %20’si ve yine Marks & Spencer kasa noktalarına yerleştirilen pembe bilekliklerin satışından elde edilen gelirin tamamı, Meva’nın “Farkındayım Korkmuyorum Arkadaşıma Anlatıyorum” adlı akran eğitimi projesine aktarılıyor.

Bu amaçla hazırlanan bilinçlendirme ürünleri ve eğitimleri ile bugüne kadar toplamda 10.000 genç kızın, akran eğitimi projesi çerçevesinde meme sağlığı ile ilgili eğitimler alması, bilinçlenmeleri sağlanmış.

Ayrıca www.pembekurdele.com.tr web sitesinden de tanıtım yapılarak, projenin daha geniş kitlelere ulaştırılması amaçlanmış. Projenin yaratıcıları “şimdi teşekkür etme zamanı” diyerek, destek olanlara Pembe Kurdele Paketi’nin ilk 3 ayını hediye ediyormuş.

Hediye Pembe Kurdele Paketi’nizi almak üzere 444 82 88 numaralı hattı arayıp, hem kendimizi hem de sevdiğimiz kadınları koruma altına almak mümkün...

Blog Widget by LinkWithin

1 comment

Adsız dedi ki...

Turliyede yabanci markalari neden bu kadar tutuyorsunuz anlamiyorum
O kadar guzel Tasarimlar yapan modacilarimiz varken

12 Nisan 2014 21:11

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar