Karaköy'de Avrupa Havası - Souq Karaköy

27 Ekim 2014 Pazartesi


Beni uzun zamandır takip edenler, 2010 senesinde ilk kez gerçekleştirdiğimiz I Love Sale etkinliğinden itibaren ikinici el satış konseptini çok sevdiğimi bilirler. Bir süredir severek takip ettiğimiz Souq da hem ikinci eli hem de değişik tasarım ürünlerini bir araya getiren ve ayda bir gerçekleşen keyifli bir etkinlik.Karaköy Külah'da gerçekleşen Souq Ekim ayında 17-18-19 tarihlerindeydi. Her ay gerçekleşen Souq'un tarihlerini ve detaylarını facebook sayfalarından takip etmek mümkün. Ekim ayındaki Souq'da Niyazi Erdoğan'ın tasarımı benim de severek kullandığım Niyo by Niyazi Erdoğan çantalar gönlümün sultanıydı diyebilirim. Eğer Souq'da Niyo'lardan edinemediyseniz ByWonderland'den online olarak satın almanız da mümkün. Bana kalırsa kaçırmayın...Ekim ayındaki Souq'ta Ece Sükan Vintage'dan, Ümit Benan özel satışına, Zadig&Voltaire standından, Nihan Peker'e bir çok değişik isme rastlamak mümkündü.
Benim favori standlarımdan biri de tasarımlarına bayıldığım ve severek kullandığım Yuka Studio oldu. Ayrıca Ece ajandalarından, Mehry Mu çantalara, sevgili Hakan Bahar'ın vintage standı Studio Monser'den, el yapımı ipli kulaklık ve tasmalar bulabileceğiniz Happy-Nes'a kadar bir çok değişik isme rastlamak mümkündü.
Kulah'ın dışında kurulan kahve ve milkshake standlarından, plak standlarına kısa bir süreliğine de olsa Karaköy'de bir Avrupa havası estiren Souq'u takip edin ve en azından birine mutlaka katılın derim.
Bu arada ikinci el konseptine takılıp fiyatlar konusunda hayal kurmamanızı tavsiye ederim. Atmosfer ve keyif anlamında Avrupa standardını yakalamış olsa da Souq, fiyatlar konusunda halen çok yukarda kaldıkları bir gerçek. Yine de bu keyifli ortama göz atıp kendiniz karar vermenizde fayda var. 
Elbette Souq'ta hepimize bahar havası yaşatan Vesaire'yi de atlamayalım. Teşvikiye'nin en sevimli ve yaratıcı çiçek dükkanı olan Vesaire'nin standı gittiği her yere her zaman keyif getirmeyi başarıyor...Bu arada elbette yeni kurulan @ojesizgezmeyenlerkulubu için en güzel fotolar da renkli çiçeklerle çekilenler oluyor.Blog Widget by LinkWithin

0 comments

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar