Mercedes Benz Türkiye ile Lug Von Siga Defilesi

23 Şubat 2015 Pazartesi


Şubat ayının başında Mercedes Benz Türkiye ile Madrid'te gerçekleşen Mercedes Benz Fashion Week Madrid'e gidip harika zaman geçirme fırsatı buldum. Geçtiğimiz günlerin yoğun gündemi sebebi ile ancak bloga taşıyabildiğim keyifli ve gurur verici gezimizin detayları burada.


Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de moda ve tasarımı sahiplenen ve hemen her konuda desteğini gösteren Mercedes Benz Türkiye, ilk kez bir Türk tasarımcıyı yurt dışında bir moda haftasında destekledi. Bizler de minik bir basın ekibi olarak başarılı tasarımcı Gül Ağış'ın markası Lug Von Siga'nın son koleksiyonunu izlemek için Mercedes Benz Fashion Week Madrid'e doğru yola çıktık.


Madrid'in bulutlu havasını renkli duvarları ile kamufle edip İspanyol tasarımcıların defilelerini izlemek için defile alanında bol bol vakit geçirdik. 


Güneş gözlüğü - Linda Farrow (Kent Optik)
Tayt - 8th Act


Madrid sokaklarında dolaşmak için fazla vakit bulamadıysak da Mercado San Miguel'de burrata peyniri ve deniz mahsüllü tapasların tadına bakmadan geçmedik elbette.Bir Madrid klasiği olan Churros & Chocolate 'da yemeden dönmediğimizi itiraf etmeliyim tabii...


Mercedes Benz Fashion Week Madrid'te 11 Şubat akşamı gerçekleşen Lug Von Siga defilesi öncesi backstage'de başarılı tasarımcımız Gül Ağış'ın heyecanına tanık olduk. 


Ve defile başlamadan önce yerlerimizi alıp Lug Von Siga'nın birbirinden güzel parçalarını heyecanla beklemeye başladık.Lug Von Siga'nın sonbahar kış 2015 koleksiyonundaki hemen her parçayı kendi dolabıma ekleme istediğimin yanı sıra, ince işciliğe ve başarılı stylinge de hayran kaldığımı belirtmeden geçemeyeceğim.Benim favorilerimi burada paylaşırken, sizlerin favorisi parçalarının hangisi olduğunu merak ettim doğrusu...Elbette defile sonrası kutlama yapmadan geçmedik. Madrid'e gittiğimi duyan tüm arkadaşlarımın ısrarla tavsiye ettiği Ten Con Ten'de kokteyl içip akşam yemeği yedik. Kokteyllere bayıldığımı söyleyemesem de yemekleri kesinlikle tadılmaya değer bulduğumu belirtmeliyim...


Mercedes Benz Türkiye'nin ülkemizi ve tasarımcılarımızı sadece yurtta değil aynı zamanda yurt dışında da desteklemesini bir kez daha gururla takip etmiş ve mutluluk duymuş oldum bu minik gezi sayesinde.


Mercedes Benz Fashion Week Madrid'ten sonra elbette sıra 16-21 Mart tarihlerinde gerçekleşecek olan Mercedes Benz Fashion Week İstanbul'a geldi. 25 Şubat gerçekleşecek olan Kick Off parti ile başlayacak olan MBFWI sürecini de keyifle takip ediyor ve instagram'dan bol bol paylaşıyor olacağım...Blog Widget by LinkWithin

0 comments

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar