Sonbahar Kış 2015/16 Trendleri - Denim

18 Ağustos 2015 Salı


Uzun zamandır ara verdiğim trend postlarına geri dönmekte fayda var diye düşündüm yazın sonuna doğru yaklaşırken aslından hayatımızdan hiçbir zaman çıkmayan denimlere bir değineyim istedim. Kendimi bildim bileli hayatımın bir parçası olan denim pantolonlar benim için gelip geçici bir trend olmaktan çok daha öte. Ancak denim kumaşların bu sezon ne derece ön planda olduklarını, bu sezona kadar sadece ipek gömlekler ve krep eteklerle dolaşan bazı arkadaşların bile jean giymek, giydiklerini göstermek hatta tasarlamak için yarışmaya başlamalarından anladım diyebilirim...


Geçtiğimiz ilkbahar yaz defilelerinde yüksek bel pantolonlar, uzun gömlek elbiseler ve baştan ayağa denim olarak karşımıza çıkan denim kullanımları aslında modanın gerçek nabzı olan sokak stillerinde defilelerdekilerden çok daha yaratıcı ve eğlenceli şekillerde kullanıldı bana göre.


Yüksel bel boyfriend jeanlar ve koyu renk bol cropped denim modelleri yaz boyunca sokak modasının nabzını tuttuktan sonra 2015-16 kış sezonunda hayatımızdan çıkar diye düşünüyorsanız bence yanılıyorsunuz.


Önümüzdeki kış sezonunda bilek üzerinde cropped denim pantolon modelleri hayatımızdaki yerini sağlamlaştırırken, yaz boyu kullanılan uzun jean gömlekler de uzun denim kabanlarla yanyana yürümeye devam edecek.


Geçtiğimiz sezon Louis Vuitton ve Gucci koleksiyonlarında bu sezon Karen  Walker ve Rachel Comey defilelerinde karşımıza çıkan jilet kesim kalıplı denim parçaları elbette sokak modası öncülerinin üzerinde görecek olsak da, bu sezon sokak modasının nabzını Marques' Almeida ekolü kesik ve püskül uçlu parçalar tutacak gibi görünüyor.


Sokak modasında denim modellerinin en yaratıcı kullanımlarına dair daha fazla görsele ulaşmak için pinterestte Trend - Denim albümümü takip etmeyi de unutmayın...

Blog Widget by LinkWithin

1 comment

Unknown dedi ki...

Çok güzel bir yazı olmuş , emeğinize sağlık..

24 Ağustos 2015 16:20

Yorum Gönder

Bu ay en çok okunanlar